Jaki antivirus na pendrive?

(Yamamoto70) #1

Poszukuję dobrego antywirusa na pendrive. Może być płatny. Chodzi o to aby można było przeskanować komputer/wybrane pliki i usunąć wirusy i inne syfy (spyware, adware itp itd...) bez instalacji na kompie, a jedynie na pendrivie. No i żeby można było go aktutalizować bo mam jakiś tylko się nie aktualizuje, a to akurat najważniejsze w av. Co polecacie?

(Hashimoto) #2

McAfee VirusScan USB pod U3 (trzeba zainstalować U3).

(flaszer) #3

ja miałem clamwin antivirus. spełniał wszystkie twoje wymogi. dostępny na www.portableapps.com

(impassive) #4

Polecam Dr. Web CureIt (mój ulubiony skaner).

(Yamamoto70) #5

no też mam wlaśnie tego clamwin antivirus ale nic nie wykrywa. Sprawdzałem na pendrivie bo wiem że tam jest virus. Kaspersky kwiczał że trzeba usunąć, a tamten przy skanowaniu nic.

(Klossj23) #6

Trochę się zgubiłem - tego wirusa to masz w końcu na penie czy na dysku twardym ? :slight_smile:

(Yamamoto70) #7

wirus jest na penie. Jak podłączyłem pena to kaspersky(zainstalowany normalnie na twardzielu, kupiony w sklepie itd... Full opcja :D) wykrył go od razu, ale kliknałem żeby nie usuwał i przeskanowałem go tym clamwin av i nic nie znalazł. A virus był na pewno bo po kilku próbach i aktualizacjach Clam-a gdy ten nadal nic nie znajdował przeleciałem pendriva kasprem i znalazł wira i go usunął. A clam nic. Po kilku pełnych skanowaniach. a wirus to nie był żaden mega skomplikowany bo mogę go usunąć nawet total commanderem. Po prostu taki mały syfek, króty siedzi u mnie w szkole w sieci i włazi na pen drive zawsze jak go podłączam.

(Hashimoto) #8

Co do ochrony komputera przed infekcjami z nośników flash to polecam darmową Avire. Jak na darmowy antywirus bardzo dobrze sobie radzi z plikami autorun, napewno lepiej od Avasta (U3). Miałem wirusa "Recycler" na pamięci pendrive, Avast (U3) nie mógł usunąć (trzeba było ręcznie), doskonale poradził sobie z wirusem NOD32 oraz wspomniana Avira.

Pzdr.

(huber2t) #9

Jesli masz jeszcze tego wira to podłacz pendriver do kompa i wykonaj skan combofixem

(Yamamoto70) #10

wira już nie mam. W domu u siebie mam Kasperskiego więc nie mam problemów. Antywirus potrzebuje, aby skanować pliki, jakie czasem zgrywam na pen drive na innych komputerach, oraz czasem jakiś komputer u kogoś. Sprawdzę tą avirę.

(Klossj23) #11

Jak chcesz, to przejrzyj jeszcze sobie ten wątek:

http://www.searchengines.pl/Infekcje-z- ... 94761.html

Traktuje na temat ochrony komputera (niekoniecznie z dodatkowymi narzędziami) jak i samego pendrive (plik autorun.inf i pliki wirusów nadal będą się kopiowały na pena, ale już w miejsce, gdzie nie będą odpalone przez autoodtwarzanie czy "wejście" na pendrive'a).

(sosen86) #12

ja też to miałem i avira to wykryła natomiast np. G data nie wykrywała nic

(bujacz) #13

Mała aktualizacja :slight_smile:

TrustPort USB Antivirus - nie dość, że umożliwia skanowanie komputera na żądanie to jeszcze chroni samego "pena", czyli w czasie rzeczywistym skanuje każdy ruch pomiędzy nim a komputerem. 3 silniki jakie posiada koszą dają pewność, że nic niepożądanego się nie ostało.

Wisienką na tym torcie jest skuteczne usuwanie danych oraz szyfrowanie plików.