Jaki antivirus na pendrive?

Poszukuję dobrego antywirusa na pendrive. Może być płatny. Chodzi o to aby można było przeskanować komputer/wybrane pliki i usunąć wirusy i inne syfy (spyware, adware itp itd…) bez instalacji na kompie, a jedynie na pendrivie. No i żeby można było go aktutalizować bo mam jakiś tylko się nie aktualizuje, a to akurat najważniejsze w av. Co polecacie?

McAfee VirusScan USB pod U3 (trzeba zainstalować U3).

ja miałem clamwin antivirus. spełniał wszystkie twoje wymogi. dostępny na www.portableapps.com

Polecam Dr. Web CureIt (mój ulubiony skaner).

no też mam wlaśnie tego clamwin antivirus ale nic nie wykrywa. Sprawdzałem na pendrivie bo wiem że tam jest virus. Kaspersky kwiczał że trzeba usunąć, a tamten przy skanowaniu nic.

Trochę się zgubiłem - tego wirusa to masz w końcu na penie czy na dysku twardym ? :slight_smile:

wirus jest na penie. Jak podłączyłem pena to kaspersky(zainstalowany normalnie na twardzielu, kupiony w sklepie itd… Full opcja :D) wykrył go od razu, ale kliknałem żeby nie usuwał i przeskanowałem go tym clamwin av i nic nie znalazł. A virus był na pewno bo po kilku próbach i aktualizacjach Clam-a gdy ten nadal nic nie znajdował przeleciałem pendriva kasprem i znalazł wira i go usunął. A clam nic. Po kilku pełnych skanowaniach. a wirus to nie był żaden mega skomplikowany bo mogę go usunąć nawet total commanderem. Po prostu taki mały syfek, króty siedzi u mnie w szkole w sieci i włazi na pen drive zawsze jak go podłączam.

Co do ochrony komputera przed infekcjami z nośników flash to polecam darmową Avire. Jak na darmowy antywirus bardzo dobrze sobie radzi z plikami autorun, napewno lepiej od Avasta (U3). Miałem wirusa “Recycler” na pamięci pendrive, Avast (U3) nie mógł usunąć (trzeba było ręcznie), doskonale poradził sobie z wirusem NOD32 oraz wspomniana Avira.

Pzdr.

Jesli masz jeszcze tego wira to podłacz pendriver do kompa i wykonaj skan combofixem

wira już nie mam. W domu u siebie mam Kasperskiego więc nie mam problemów. Antywirus potrzebuje, aby skanować pliki, jakie czasem zgrywam na pen drive na innych komputerach, oraz czasem jakiś komputer u kogoś. Sprawdzę tą avirę.

Jak chcesz, to przejrzyj jeszcze sobie ten wątek:

http://www.searchengines.pl/Infekcje-z- … 94761.html

Traktuje na temat ochrony komputera (niekoniecznie z dodatkowymi narzędziami) jak i samego pendrive (plik autorun.inf i pliki wirusów nadal będą się kopiowały na pena, ale już w miejsce, gdzie nie będą odpalone przez autoodtwarzanie czy “wejście” na pendrive’a).

ja też to miałem i avira to wykryła natomiast np. G data nie wykrywała nic

Mała aktualizacja :slight_smile:

TrustPort USB Antivirus - nie dość, że umożliwia skanowanie komputera na żądanie to jeszcze chroni samego “pena”, czyli w czasie rzeczywistym skanuje każdy ruch pomiędzy nim a komputerem. 3 silniki jakie posiada koszą dają pewność, że nic niepożądanego się nie ostało.

Wisienką na tym torcie jest skuteczne usuwanie danych oraz szyfrowanie plików.