Jaki antivirus na xp?

Dokładnie tak, jak mówi fiesta. Poza tym, już większość programów dysponuje taka opcją więc to nie żadne cacko…

Wszyscy piszą to co dla nich najlepsze. Musisz sam potestować i zobaczyć ktory TOBIE odpowiada.

Ja np. nie mam antywirusa, jestem rozsądny i nie złapałem żadnego syfu od połowy roku :wink:

I bardzo dobrze :slight_smile: Trzeba sobie radzić hehe :slight_smile:

Ogólnie rzecz biorąc to fakt, jak nie przetestujesz - nie będziesz wiedział. Jeśli będziesz chciał kiedyś zainwestować w antywirusa, w nie korzystać z darmowego to licz się z tym, że musisz dopasować program również do możliwości Twojego sprzętu.

było już setki razy na forum

ja mam KIS i nie narzekam hakiery i wirusy mi nie straszne :slight_smile:

może ktoś podać najnowsze wyniki testów AV?

ja polecam nod 32 jest świetny odkąd go mam zapomniałem o wirusach ,miałem kiedyś avasta ale jest dziurawy jak sito

Ja polecam Nortona

Porównanie antywirusów (skan na żądanie):

http://www.av-comparatives.org/seiten/e … 008_02.php

Ochrona proaktywna:

http://www.av-comparatives.org/seiten/e … 007_11.php

PS. Bazując na drugim sznurku wyrzuciłem w pierony Avasta na rzecz Aviry. Polecałbym Kasperskiego, ale po przebojach, które pojawiły się po kupieniu licencji - odradzam!

lol… to po co na ich stronie jest napisane, że cogodzinne sprawdzanie sygnatur i baz wirusów ? Sprawdzanie swoją drogą ale sygnatury u mnie ściągają się co godzinę, nieraz po kilkanaście nieraz jest ich trochę więcej. :wink:

Macie rację, najlepiej samemu przetestować, ale niektórzy wolą się spytać co inni używają i nie testować anty wirusów typu Ashampoo :wink: . Większość antywirusów ma te sygnatury sprawdzane co godzinę ale nie wszystkie dlatego to jest jak dla mnie zaleta, a zresztą ja wybrałem KIS ze względu na skuteczność i za to że nie zabiera dużo RAMu w porównaniu do innych pakietów antywirusowych. Pozdrawiam.

Ja na to tak nie patrzę. Zanim kod nowego wirusa zostanie zbadany i rozesłany na serwery w formie nowego zagrożenia jako sygnatura dla programów antywirusowych, mija parę lub sporo więcej godzin. Ważniejszą dla mnie rzeczą jest heurystyka i badanie podejrzanych zachowań przez skanery rezydentne, tak aby wirusy o nie znanych jeszcze publicznie kodach mogły być skutecznie unieszkodliwiane lub blokowane. Reasumując: Nie jest dla mnie ważna cogodzinna aktualizacja bazy sygnatur wirusów. Mogę mięć parę razy na dobę lub rzadziej.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :arrow: sprawdzanie 8)

A to czy są czy ich nie ma to juz zupełnie inna sprawa :stuck_out_tongue:

To niby cogodzinne pobieranie może być ze strony ze strony Kasperskiego działaniem czysto marketingowym

czy uważasz że opracowanie antidotum na nowego wira trwa godzinę ??

Nad tym pracuje cały sztab ludzi i tak jak już ktoś wcześniej wspomniał ważniejsza jest w tym momencie heurystyka,

Jeden mądrzejszy od drugiego… to tylko mi się nasuwa. Oczywiście specjalnie bawią się w podmienianie sygnatur i baz wirusów żeby było że niby nowe :wink: . Oczywiście że nie pracuje się nad tym 10 min, ale na przez robakami czy expolitami lub rootikami nie trwa to przecież 3 dni tym bardziej że jest tam zapewne programistów od groma. Heurystyka swoją drogą. Ja testowałem wiele programów antywirusowych a testy mówią same za siebie. Niby zawsze są punkty za automatyczne sprawdzanie sygnatur co godzinę i za ich aktualizowanie (cogodzinne właśnie) także dla mnie to jest +. Koniec z mojej strony bo ten temat jest jak rzeka. :wink:

Owszem - jest jak rzeka. Nawet jak już ktoś wspominał powtarza się nie po raz pierwszy, ale skoro zacząłeś to licz się z dyskusją i uszanuj zdanie użytkowników bardziej znających się na rzeczy, dla których cogodzinna aktualizacja nie jest najważniejszym wyznacznikiem do oceny systemu antywirusowego :slight_smile:

Chyba po raz tysiąc dwieście trzydziesty piąty jestem zmuszony napisać, że zakładanie tego typu tematów nie ma najmniejszego sensu.

Każdy może mieć swoje oczekiwania, wymagania i preferencje odnośnie używanego oprogramowania.

Nie ma jednego najlepszego programu antywirusowego.

Każdy będzie zachwalał to, czego sam używa bo jest z danego programu zadowolony.

Jedynym rozwiązaniem jest określenie własnych oczekiwań i wymagań odnośnie programu, zainstalowanie i przetestowanie kilku programów i wybór tego, który najbardziej będzie odpowiadał osobie zainteresowanej.

Czy ktokolwiek zakładając temat typu:

ma nadzieję, że uzyska konkretną odpowiedź?

Zapoznałem się z postami, które pojawiły się wyłącznie w tym temacie (a przecież tematów takich było bardzo dużo). Z lektury postów wynika, że najlepszy program antywirusowy to (kolejność przypadkowa):

:arrow: Avira

:arrow: Avast

:arrow: Kaspersky

:arrow: Norton

:arrow: AVG

:arrow: Nod32

Tak więc zgodnie z przewidywaniami mamy całe spektrum programów i w efekcie końcowym temat do niczego konkretnego nie doprowadził.

Po raz kolejny apeluję o to aby nie zakładać tego typu tematów.

Nie usuwam tematu do kosza lecz jedynie go zamykam. Może ktoś, kto będzie chciał założyć ponownie taki temat, użyje wcześniej wyszukiwarki i znajdując ten wątek powstrzyma się od pisania zbędnego w efekcie końcowym posta.