Jaki antivirus na xp?

Witam mam mały problem , mianowicie czensto formatuje kompa z powodu wirusów . Używałem już dużo antywirusów ale nadal nie wiem który jest ok . I tu moje pytanie jakiego antywira używac ??

Czekam na wasze sugestie .

jakie używałeś?

Z darmowego to Avira

A system aktualizujesz? Instalujesz poprawki?

Żaden antywirus nie pomoże, jak system dziurawy. (Ja się obywam bez antywirusa).

Ja mam Avast! i jestem zadowolony - darmowy i codzienne aktualizuje bazę wirusów

nie zgadzam sie z tym, Kaspersky

Pobież, zainstaluj, oceń i kup! Norton Internet Security 2008 PL - 90dni Trial

Jeżeli chcesz coś darmowego, to Avira, a jeżeli nie, to Kaspersky :slight_smile:

System aktualizuje i raczej chce miec darmowego dotad uzywalem avast . AVG free , NODA , KASPERSKY i NORTON

Ale tera z sie nie moge zdecydować co zatrzyma wirusy

AVAST.PROFESSIONAL licencja roczna kosztuje 120 zł.Do tego KERIO oraz SPYWARE TERMINATOR.Zapomniałem co to wirusy i inne badziewie.Ale zasadnicza sprawą jest czynnik ludzki czyli po jakich witrynach łazimy,co ściągamy itd.Nie ma 100% ochrony ale zawsze można zapobiec zawirusowaniu.

Ale ja chce darmowego antywirusa i mam pytanie czy antywirus nie będzie sie gryzł z SPYWARE obojentnie jakim ??

możesz pół rocznego antywira z firewallem zainstalować firmy f-secure.Porządny antywir ale ma wymagania+skanuje troszkę wolno ale jak na ochronę to spoko

Avira nie gryzie się z innymi programami ochronnymi.

Nie gryzie się nawet wieloma innymi programami antywirusowymi.

Robiłem wiele testów równolegle zainstalowanych antywirusów i wiem to z mojego doświadczenia.

Jako darmowy antywirus Avira ma same zalety (najwyższa skuteczność, najmniejsze zużycie pamięci i procesora, zajmuje najmniej miesca na dysku, po zainstalowaniu nie wymaga restartu, nie gryzie się z wieloma innymi antywirusami i w ogóle z antyspywerami, czy firewallami, po odinstalowaniu nie pozostają po niej ślady).

Jako płatna ma wyszystkie cechy darmowej, plus dodatkową ochronę w zakresie skanowania POP3 jeszcze przed odebraniem poczty oraz jedną z najniższych cen na rynku. Tzw. Family Pack na dwa komputery kosztuje przez dwa lata mniej niż, większość AV na rok na jeden komputer.

Jedyna mała wada, ale nie dla wszystkicj, to brak polskiej wersji językowej.

U mnie to wygląda tak:

Antywirus: NOD32

Firewall: Comodo

Przeglądarka WWW: Opera

  • używanie głowy :wink:

Kaspersky Interner Security 7. i tyle

Również polecam Kaspersky IS 7. Aha dleczego Kaspersky ?

*nie zamula komputera

*cogodzinna aktualizacja baz wirusów

*nie zużywa dużych zasobów komputera (RAM oraz ilość miejsca na dysku - zaledwie 21 MB)

*skuteczność :!:

*skanowanie mojego komputera trwa 1h co w porównaniu do innych programów jest bardzo zadowalające itd.

Na razie używam wersji trial, ale zamierzam kupić pełną wersję. Najlepszym antywirusem jest świadomy użytkownik jak to ktoś pięknie powiedział. :wink:

darmowy av : avira

darmowy firewall : comodo

dobry jest również komercyjny nod32, albo nowszy rozbudowany eset smart seurity

Brawo!

Po co?

Moja rada dla kolegi zakładającego temat: Śmigając po sieci z głową, poradzisz sobie z infekcjami, bo prawdopodobnie nie będziesz ich miał. Co za tym idzie - nie będziesz musiał formatować dysku z taką częstotliwością jak dotychczas.

Program antywirusowy sam w sobie mało daje jeśli użytkownik komputera nie wie za wiele na temat bezpieczeństwa. Poczytaj więc w sieci lub ambitnej literaturze o zabezpieczeniach i narzędziach pomagających zabezpieczyć komputer. Ponad to programy antywirusowe trzeba również odpowiednio skonfigurować więc możesz założyć temat z pytaniem jak to zrobić, a użytkownicy posiadający lub znający się na danym programie odpowiedzą na Twoje pytanie.

Jeśli szukasz dobrego, darmowego antywirusa, to również polecę Ci Avirę.

A kto ci takich kitów nawciskał ??

Możliwe że co godzine program sprawdza czy na serwerze sa dostępne aktualizacje baz.

a nie cogodzinna aktualizacja.

Od ponad dwóch lat siedzę w necie na XPHE (na bierząco aktualizowany), IE6->IE7 (tak tak… ta niby dziurawa jak sito przeglądarka), pocztę przeglądam i wysyłam przez www i z komunikatora. Profilaktycznie zainstalowałem Avasta, Ad-aware, Spyboot Serch&Destroy, wchodzę na różne dziwne stronki i jakoś nic nie złapałem przez ten czas… dziwne nie?

:roll: