Jaki antyvir na stary komp?

Tak jak w temacie.

Jaki będzie najlepszy antyvir, który nie zżerałby dużo RAMu i nie obciążał zbytnio procka :?:

NOD32 - na świeży system jak znalazł. Mimo, iż kompa mam wiekowego, to nie zauważam rzadnej różnicy!

Avast:

-jest darmowy

-jest dobry

-troche egzotyczny interfejs ale sa przeciez skórki

Było tego juz dużo na tym forum ale ja dalej z uporem maniaka obstaje przy Kasperskim

nod32 :slight_smile:

Fighter miałem Avasta!, a on właśnie strasznie spowalniał system… Niestety on odpada…

looknij na to co mam w podpisie konfiguracja kompa i na tym sprzęciku idealnie pracuje mi nod32 2.0 polecam serdecznie wykrywa wszytskie wirusy.mialem wczesniej avasta! ale on jest przysłowiowo o kant d :x :x :x potłuc nic mi nie wykrywał a odrazu po aktualizacji noda znalażł mi ponad 340 :o wirósów :x i wszystkie gładko usunął system chodzi o niebo szybciej polecam Ci go serdecznie. Avasr muli kompa.

Zgadzam sie z przemem na starym kompie mialem Avasta mulił . Wgralem NOD32 i smiga az milo.

Avast — hm… ponoć nie obciaza ale nie wiem. AntiViren Kit i nod32 nie obciazaja:D;]

Ten to nawet zmuli kompa z 1,4 Giga prockiem i 512 Mega RAMu więc nie wciskaj ludziom ciemnoty (dwa silniki skanujące robią taką robotę :P)

Na stary komp z płatnych to polecam NOD-a 32. A z darmowych to polecam Avasta. :smiley:

wydaje mi sie ze gdzies tak czytalem ze Nod i Antyviren Kit wiec napisalem to co przeczytalem.

To jak nie wiesz to nie pisz, bo zrobisz więcej szkody jak pożytku !!

To ja jestem drugi maniak i równiez mówię kaspersky :smiley: :smiley:

http://kaspersky.pl/ :smiley: :smiley:

No co ty podczas skanowania to nawet 2Ghz siada poprostu jest niezdolny do pracy a 512 ramu to takie ogólne minimum do AntiVirentKita 2005

Miałem wersję demo musiałem formata robic ale to byla wersja 2003.

Ja mogę polecić avast!. Darmowy, w rodzimym języku oraz posiada dobry skaner rzeczywisty. Tylko trzeba sobie dodać rozszerzenia plików, jakie ma skanować :wink: Oprócz tego moduły ochrony poczty, p2p oraz skanowanie witryn www ;]

Program:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=533

A tutaj darmowa rejestracja:

:arrow: http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=POL

Polecam NOD32. Według mnie najlepszy antywir. ;). Mam go u siebie od pół roku i wszystko pięknie ładnie śmiga. Idealny program dla starszych komputerów.

ja na swoim kompie wytestowalem kilka antyvirusów, a kompa mam dość starego. Celeron 300A i 192MB RAM i na tym najlepiej chodzi mi zdecydowanie Avast. Natomiast kiedy miałem tylko 32MB RAM to najlepiej chodził mi AVG. Troszkę mulił mi kompa no ale i tak najmniej w porównaniu z innymi programami.

a tak w ogóle to napisałbyś jaki to komp i było by łatwiej coś wybrać.

Powiem, ze Avasta udalo mi sie uruchomic na P120, 64 RAM i chodzi dosc dobrze. Az tak duzo nie spowalnia kompa, jedynie troche przy aktualizacji troche zamula, ale co tam aktualizacja trwa 1-2 min, wiec mozna to przeczekac. Jedynie co, to moze troche meczyc okresowe skanowanie calego kompa, trwa to troche dos dlugo. Ale do codziennego uzytkowania na starym kompie polecam Avasta.

Dobra, a co myślicie nt. ArcaVir 2005 - na stary komp :?:

Aha no i teraz coś na mojego kompa:

Intel Penitium IV 3.0 GHz, 512 MB RAM.

Co mi polecacie :?:

Najlepiej coś z firewallem i w miarę dobrze wykrywającego robale… :wink: