Jaki antywirus-free?

(reos) #1

Witam.

Od 5 lat korzystam z darmowego antywirusa Avast.

Niestety po ostatniej aktualizacji stał się bardzo uciążliwy, nie można już normalnie korzystać z przeglądarki, ani poczty

WSZYSTKO JEST PODEJRZANE, nadgorliwość antywirusa zaczyna mnie irytować.

Jaki darmowy antywirus jest w miarę dobry, oprócz Awiry

(system) #2

Dlaczego nie Avira? Używam 10 lat i nie wiem, co to są wirusy! Ale jeśli Ci nie odpowiada, to chyba poleciłbym jedynie AVG Free.

(Irabuntu) #3

Comodo? Za free masz cały pakiet, nawet dla firm.

(Viva77) #4

Prawie każdy będzie dobry jak będziesz używał sieci z "głową" :wink:

(SilberPunkt) #5

U mnie z Avastem na kilku komputerach problemów brak - zero nadgorliwości.

:roll:

(reos) #6

Lubię Avasta, ale jak wyżej, jednak teraz zaczął certyfikować program pocztowy i za każdym razem muszę

zgadzać się na otwarcie poczty, ponieważ następuje monit np: poczta.onet "Nieznany podpis certyfikatu POP 3

Avast" i owszem dziwne to jest, bo na drugim komputerze też mam Avast i tam nic takiego nie następuje.

Avira-kiedyś posiadałem, ale bardzo wolno się uruchamia, być może teraz działa szybciej

Comodo do sprawdzenia.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

(phx84lbn) #7

Zależy jaki komp, ale ja wybór zamknąłbym w 2 pozycjach:

COMODO - jedyna wada: zdarza mu się być łakomym na zasoby

BITDEFENDER FREE - większość działań przeprowadza w chmurze a tym samym potrzeba połączenia z internetem. Najlżejszy dla zasobów!!

(Maveux) #8

ja akurat korzystam z internetu na laptopie chociaż rzadko i właśnie również zastanawiam się nad darmowym Avastem w wersji Free, tam podczas instalacji trzeba podać adres e-mail? i jakoś aktywować czy jak to może wygląda?

kolejne pytanie czy oprócz darmowego Avasta zainstalować coś jeszcze np: Windows Defender jako dodatkowe zabezpieczenie?

Pozdrawiam.

(system) #9

Przy okazji: chyba lepiej program Internet Security niż Antivirus? myślę nad Comodo IS.