Jaki antywirus na samsunga?

Co jakiś czas na androidzie samsung wyskakuje mi reklama w jezyku angielskim jest wtedy pytanie w jezyku polskim blokuj zezwól , pomimo naciskania blokuj zawiesza się smartfon , tylko restart usuwa ten komunikat . mam przeglądarek Google chrome , lub czasem wchodzi ta reklama przy otwieraniu accuweather , czy zainstalować np; free adbloker , a antywirus jaki avg , czy Kasperski

Nie ma najmniejszego sensu instalować antywirusów na Androidzie. To są tylko reklamy, żaden wirus.

Możesz od czasu do czasu zainstalować kasperskiego i przeskanować nim telefon a potem go na jakiś czas odinstalować by nie muliło telefonu

Co do reklam to możesz zainstalować Blokada ze sklepu FDroid który będzie blokował większość z takich reklam(musisz wybrać konkretne filtry) w całym systemie, nie tylko w przeglądarkach
FDroid https://f-droid.org/
Blokada http://blokada.org/

Tylko wtedy musi liczyć się z większym apetytem na baterie.

To jeszcze można zmienić aplikacje do pogody lub patrzeć gdzie w niej klika, może kliknięcie aktywuje reklamy.

Nie wiem jak w Twoim Samsungu, ale często pomaga zasada minimalnych uprawnień dla aplikacji, w szczególności do powiadomień. To blokuje dużą część reklam.
Ja dobieram najczęściej aplikacje, które nie serwują reklam lub serwuja, ale mało inwazyjne.

Ja osobiście używam na androidzie z płatnych BitDefender koszt około 35zł/rok lub czasem jest jako dodatek w gazetach komputerowych. Z bezpłatnych to Sophos jest też bardzo dobry. A jednorazowo to możesz sobie przeskanować Malwarebytes.

Antywirus na smartfona to ściema, a dobrze się sprzedają bo przecież wirusy są wszędzie.

1 polubienie

Polecam Eset Mobile Security. W wersji free ma podstawowe funkcje, co są potrzebne. Jeżeli chcesz planowane skanowanie, autoupdate baz wirusów czy antyphyshing, to wtedy musisz wskoczyć na wersję premium. :slight_smile:

A kto poleci jakiegoś działającego wirusa na androida? Wirusa a nie apkę która wyświetla reklamy to postawie piwo.

Z androida korzystam od wersji 2.3 i jeszcze nigdy nie spotkałem się z wirusem na ten system. Za to głupota użytkowników jest największą zarazą. Szkoda tylko że przez to korporacje doją was z kasy.

1 polubienie

Firefox i mechanizm śledzenia zmiany nazwy katalogu download?

Raz zmieniłem dwa razy i oba opróżniał - po tym jak chciałem wyczyścić listę.


Może nie wirus ale bardzo wkurzające w menadżerze pobierania Firefox.

Nieznajomość działania jakiejś funkcji nie znaczy że jest błędem. Tym bardziej że nie ma to nic wspólnego z wirusami.

Na Windows / GNU/Linux / macOS nie usuwa mi pliku jak chcę oczyścić listę - nawet chyba nie ma takiej funkcjonalności.

Najwyżej będę się męczyć z bugzillą by to znaleźć lub zgłosić.

Jeszcze by się przydało im zgłosić, że od Firefox Mobile 57+ instaluje mi stare dodatki jakie wyłączyłem (pewnie nie wyłączenie je zamraża w profilu) i dezinstalowałem - pomaga tylko wielka czystka Firefox i przywrócenie zakładek i potem dodatków jakie obecnie są mi potrzebne.

Co 6 tygodni nie widzę sensu czyścić a czasem są i poprawki x.0.1 itd. i też umieją przywrócić stary dodatek deinstalowany kiedyś.

Antywirus nie zablokuje reklamy.
Root i Adaway walczy z nimi dość skutecznie abyś więcej tego gówna nie zobaczył.

2 polubienia

Wszystko, czego potrzebujesz, to dobra aplikacja adblock … jeśli wiadomość nadal monituje o wyszukanie błędu Google, czasami pliki są potajemnie zainstalowane w telefonie, które należy usunąć ręcznie