Jaki antywirus na słaby laptop?

Witam forumowiczów.Moja przyjaciółka ma laptop i avasta,który jak spowalnia prace przy właczaniu laptopa.Dlatego że ma poniżej 500 MB RAMu.Jaki darmowy antywirus polecacie żeby nie spowalniał laptopa?Wiem że jest Avira,ale te wyskakujące reklamy przy aktualizacji bazy danych :? W autostarcie nie ma zbytecznych programów,jest tylko avast realtek i gg.

Z komercyjnych to Nod32, to bym wybrał Avirę o której już wspomniałeś.

Ja ze słabego laptopa bym przede wszystkim wyrzucił gg, które jest okropnie pamięciożerne (chyba, że dosyć stare wersje, ale one mogą nie być bezpieczne). Jak avast się jej nie podoba, to może niech spróbuje Avirę?

Nie sądzę by przyczyną spowolnienia laptopa był Avast. Może trzeba zoptymalizować system - czyszczenie rejestru, autostartu, wyłączenie zbędnych usług, defragmentacja itp. Sam właśnie instalowałem różne AV na komputerze z Xp (świeża instalacja) i 384 ramu na pokładzie, moje doświadczenia - Avast najmniej obciąża taki sprzęt, a stosuję go w połączeniu z Pc Tools Firewall. Jeżeli jednak chcesz coś innego polecam Noda (komercyjny), który także jest lekki (choć mi bardziej obciąża system).

EKRAN STARTOWY

  1. Uruchomić edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit)

  2. Rozwinąć klucze \HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

  3. Po prawej stronie znaleźć wpis avgnt.Kliknąć na nim PP-Myszy,wybrać Modyfikuj.

  4. Na końcu wpisu dopisać " /nosplash". Bez cudzysłowiu (dałem go po to by pamiętać o spacji).

  5. Zamknąć edytor.

REKLAMA

  1. W katalogu gdzie zainstalowałeś program znajdź plik avnotify.exe.

  2. Kliknij na nim PP-Myszy i w zakładce zabezpieczenia zablokuj Odczyt i Wykonanie.

Potrafi przymulić solidnie, jeżeli nie Avira, to może AVG a jak nie to nowa darmowa Panda dzialająca w chmurze:

http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud … 15003.html

Proponuję spróbować PC Tools AntyWirus Wersja bezpłatna

Wymagania systemowe dla PC Tools AntiVirus:

* OS: Win2000/XP/Vista

Wymagania minimalne:

* Procesor: 300 MHz

* Pamięć: 256 MB

* Wolne miejsce: 40 MB

* Internet Explorer 6

http://www.pctools.com/pl/free-antywirus/

Jeśli chodzi o skuteczność,to ilu użytkowników,tyle opinii .Ja osobiście nie korzystałem,więc się nie wypowiem.

Avasta można odpowiednio zoptymalizować.Tak aby nie mulił zbytnio przy starcie.

http://antyvir.blogspot.com/2007/12/ava … awowe.html

PPM na ikonę Avasta w trayu-ustawienia programu-rozwiązywanie problemów(zaznaczamy kratkę Opóźnij ładowanie usług Avast po pozostałych usługach systemowych)

Można też wyłączyć te moduły,z których nie korzystasz.np:osłonę P2P-jeżeli nie korzystasz

adorec , ten Av jest tyle wart co nic…

Co do problemu. Wrzuć zawartość logu z HijackThis (odpal i Do scan and save log file) na www.wklej.org i daj linka na forum

Co do skuteczności nie wypowiadam się…

Miał być lekki…

Avast może obciążać kompa i to w znacznym stopniu, jak u koleżanki siedziałem na laptopie z pentium III 512MB ramu to w chwili kiedy ikonka avasta kręciła się w zasobniku to nie dało się nic zrobić, tak zamulał :/. Po pierwsze system musi być czysty (jeśli ma ponad pół roku to warto zrobić format), po drugie trzeba regularnie defragmentować dysk, wywalić niepotrzebne programy z autostartu (polecam metodę przez URUCHOM/msconfig), czyścić raz na tydzień rejestr np. TuneUp Utilities, regcleaner, itp. Antywirusy działające na takim sprzęcie z najmniejszym obciążeniem to mks_vir i nod32 – oba sprawdzone i nie ma porównania z avastem, kasperskim, gdatą.

Panda nie obciąża za bardzo kompa miałem kompa który już miał 5 lat i Panda się nie cięła na moim kompie ale kup se przynajmniej oryginał :wink:

Słucham?? !!

Jak do tej pory widziałem ogromną przewagę NEGATYWNYCH opinii o Pandzie. Sam raz zachciałem jej wypróbować i był to jeden z większych błędów jakie popełniłem na tym komputerze. A jeśli laptop nie jest zbyt mocny to Pandy nigdy bym nie polecił, a przynajmniej nie nowszej wersji.

Panda bardzo obciąża komputer, zwłaszcza słaby.

Zgadza się. Jako komunikator daj Whatever albo GG6 (7 jest zbyt pamięciożerne, nie mówiąc już o 8 czy 10).

Na antywirus Avira.

A czy jest sens instalować starszą wersję Pandy?

Właśnie też nie widzę sensu instalować starych wersji progsów antywirusowych, bo to sie mija z celem. Co z tego, ze masz nowe bazy, jak sam program nie obsługuje nowych zabezpieczeń? Zresztą producenci rozwijają programy, np. mks_vir 9.0 rozwinął się znacznie w stosunku do wersji 2k7. Myślę, ze z innymi antywirami jest podobnie. A co do pandy tez słyszałem nie najlepsze opinie.