Jaki antywirus na Windows Server 2008


(system) #1

.....


(fiesta) #2

Z bezpłatnymi to może być problem, z płatnych trial NODa 32 zainstaluje się bez najmniejszych problemów.


(system) #3

.............


(War_3_) #4

NOD32, Norton - z komercyjnych.

Avira, AVG z darmowych.


(fiesta) #5

Bardzo wątpliwe żeby poszły na wersji serwerowej "Winogorozy".


(Szadout) #6

Avira i AVG nie ma szans żeby poszły - jedynie w wersji serwer płatnej za grube pieniądzę, to samo NOD i Norton tylko w wersjach corporate lub business edition taki już urok systemu serwerowego od MS. Na twoim miejscu spróbował bym z darmowych Comodo (http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html), u mnie v3 i v4 beta chodziły na windows 2003 serwer więc może i na 2008 pójdzie. Poza Comodo możesz jeszcze sprawdzic darmowy od niedawna FortiClient Endpoint Security Suite Standard Edition (dostepny w wersji 32 jak i 64 bit) na 99% ruszy, (http://www.forticlient.com/standard.html) to niby pełny pakiet zabezpieczający mający wszystko co trzeba ale niestety w testach wypada naprawdę słabo.

Działać powinien też ClamWin Free Antivirus (http://www.dobreprogramy.pl/ClamWin-Fre ... 12849.html) ale to jedynie gdy nie potrzebujesz skanera rezydentnego, jest niby nowa wersja ClamAV (http://www.clamav.net/about/win32/) pracująca w chmurze zapewniajaca ochronę w czasie rzeczywistym ale czy pójdzie na 2008 nie wiem tak samo jego skutecznośc jest dla mnie zagadką (ale zapowiada się ciekawie).


(fiesta) #7

Mylisz się co do NODa wersja businesowa różni się tylko konsolą umożliwiającej tworzenie repozytoriów z bazami wirusów na serwerze do pobrania poprzez siec lokalną. Jeżeli kolega używa go jako desktop bez problemu może korzystać z normalnej wersji NODa. W tej chwili właśnie pisze z SBSa z zainstalowanym normalnym NODem w ramach licencji MIX dla edukacji :slight_smile:


(Szadout) #8

jednak na windows 2003 serwer standard (32-bit) nie udało mi się go zainstalować, podejrzewam że na 2008 (Datacenter, Enterprise, Standard) będzie to samo - może masz jakąś szczególną licencję (wersje edukacyjne są nieco inaczej traktowane), albo SBS nieco różni się od pozostałych systemów MS z rodziny serwer

a tu masz screen z windows 2003 64-bit na którym w tym momencie pracuje http://szadout.republika.pl/nod.PNG


(fiesta) #9

Właśnie z SBSa 2003 piszę :slight_smile:

Możliwe że nie puści dalej instalacji z powodu wersji 64 bitowej. Na 32 normalnie działa.


(Szadout) #10

na 64 bitowym instalowałem - 64 bitową stabilną, na 32 bitowym - 32 bitową stabilną obie pobierane na DP wynik taki sam w obu przypadkach dla instalatora jedyny problemem jest tu tylko to że system jest serwerowy

Druga sprawa to że może pracujesz na NOD32 2.x?? (bo ten z tego co wiem działa na 2003 tylko że wsparcie ma chyba tylko do końca roku), inna możliwość to licencja NOD-a dla szkół - ta wersja także obsługuje 2003.


(system) #11

..............