Jaki antywirus najlepszy bedzie dla mojego kompa?

Mam pewien problem. Szukam antywirusa płatnego czy darmowego który jest dobry pod względem wykrywania wirusów. Tak prawdemówiac najlepiej żeby nie pozwolił sie włamać mi do kompa ponieważ troche sie tego boję bo nie wiem jak jest w Angli pod wzgledem włamań no i nie pozwolił zainfekować kompa. Coś w stylu kasperskiego tylko że ten ww. program spolwlnia mi komputer. Normalnie sie komputer włancza 30 sekund (AMD Athlon x2 64 Dual Core 2,2 ghz, 768 ram, Vista HP) ale jak wgram kasperskiego to włancza sie około 100 sekund i wolno chodzi wszystko. Co myślicie jaki antywirus może być dobry na powyższy komputer. Jakich używacie?

Z góry dzięki za pomoc.

P.S - Wiem że ten temat był już ze sto razy ale bardzo ciężko sie decyduje na coś. Musze sie oczytać i dopiero. Dzięki i sorry.

Ja użytkuję Norton Internet Security 2007 i nie narzekam. Nie widzę, żeby program “mulił” mi kompa. Aktualizacje, łatwa obsługa, polski język. Ma nawet sporo funkcji jako antywirus, firewall itd. Chociaż nie raz miałem sytuację, że kompa skanowałem internetowym skanerem takim jak EWIDO (też polecam), który coś znajdował, kiedy NIS nic nie wykrywał.

Ja uzywam Kaspersky + Firewall Comodo tylko ze kaspersky muli kompa na maxa a comodo muli kompa tylko jak wlacze emule bo blokuje bardzo duzo polaczen i atakow. Ja jestem teraz w Angli i w tamtym roku jak podlaczylem kompa do internetu a niemialem na kompie firewall’a i SP2 mialem tylko antywirusa Mcafee to w ciagu 20 sekund Mcafee pokazywal tysiace wirusow ktorych niemogl skasowac a po kilku godzinach musialem robic format kompa i zmienic antywirusa i dodac firewalla .A co do atakow na kompa w Angli to jest bardzo duuuuzzzooo wiecej niz w polsce, bo jak polecialem do polski na wakacje to zainstalowalem koledze firewall to mu nic nie blokowal bo zadny atakow nie bylo :smiley: ja mam teraz comodo firewall’a to co 3 sekundy blokuje mi ataki na kompa

Ps.A z kad jestes w Angli ?. :slight_smile:

Ps2.Radze ci pozostac przy kasperskim i sie przyzwyczaic do tego ze muli kompa a jak ci muli neta to ustaw se w opcjach najmniejsza ochrone neta ,albo zmien sobie antywira na Avira AntiVir bo jest naprawde spoko nie muli kompa i ma dobra wykrywalnosc ale sa dwie wersje darmowa i platan darmowa wykrywa mniej wirusow od kasperskiego a plata wykrywa

duzoooo wiecej wirusow porwnaj sobie Kaspersky wykrywa 457706 a Avira AntiVir Platna Wersja ponad 1.000.000 :o wiec jest roznica :).

Wybor nalezy do ciebie :slight_smile:

Pozdrawiam! !!

NIS zamula kompa. Ja osobiście polecam wszystkim Kaspersky Internet Security 7.

ja używam NOD32 i w ogóle nie muli i jest skuteczny. Teraz wyszedł Eset smart security czyli antywirus + firewall.

PS. Nigdy nie będzie 100 % skuteczności antywirusa/firewalla

Ja ze swej strony mogę polecić NOD32. Nie zamula systemu, działa szybko, jest skuteczny. Polecam przetestować.

Rowniez mozesz tak jak napisal cr0w uzyc NOD32 niezamola kompa i dobra skutecznosc :).

I tak jak napisal r2911 Nigdy nie będzie 100 % skuteczności antywirusa/firewalla

PS.Z kad jestes w Angli ?

A po co to powtarzasz? :shock:

Zainstalowałem Windowsa od nowa i wgrałem Kasperskiego po sterownikach. Chyba teraz nie spowalnia tak strasznie kompa. A ja jestem z Walton-on-Thames. Niestety NOD32 nigdy sie mie właczył na moim starym kompie. Zawsze jakieś błedy były. Dzieki za pomoc. Jest jeszcze jeden problem bo chodzi o jakieś błedy dysku twardego ale to nie jest temat na tą częśc forum(jak instalowałem Win XP to jak setup skopiował pliki i sie zresetował to wywalił mi błąd odcztu z dysku twardego, a Viście są raz na jakiś czas coś KERNAL_DATA_INPAGE_ERROR I to też chyba dysku ale błedów nie ma jak go skanuje). Ale to nie to forum więc nie musicie odpowiadać. Poprostu wtaajemniczyłem oco chodzi. Dzięki