Jaki antywirus z wbudowanym firewall'em pod Windows (płatny lub darmowy)


(stefan999) #1

Witam
kończy mi się licencja na avg is, ale po tym co przeczytałem ostatnio w sieci nie zdecyduję się kolejny raz na ten program… który z pakietów is czyli antywirusów z wbudowanymi firewall’ami, płatnych lub nie (jeżeli wogóle są takie), byście polecili? Zależy mi na tym by antywirus bazował na plikach umieszczonych na dysku (taka sama wykrywalność offline i online) a nie w chmurze, nie obciążał systemu i współpracował z winxp. Co myślicie o norton security, opłaca się w niego zainwestować?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.


(fiesta) #2

Tu masz wąskie gardło, bo coraz mniej producentów robi swój soft ze wsparciem dla tego OS.
Ale jest Comodo:


(Bogdan_G) #3


Można wykupywać roczne licencje i nawet dożywotnie. Dożywotnia na WAR wynosi $95

Żadne świństwo nie wlezie do systemu.
Mają też zaporę - żadna nie dorówna.


(krzysztof102) #4

Polecam nortona security, opłaca się w niego zainwestować używam go od 6 lat nie obciąża systemu czuły jak cholewka wiec jak masz jakieś kraki , keygeny to sobie go daruj wytnie wszystko w pień. Norton jest na czasie z zagrożeniami np. koparki bitcoinów wycina je z systemów idealnie,są na czasie z zagrożeniami. Zawsze możesz spróbować trial po odinstalowaniu go nie zostawia śmieci w systemie. Pracuje w chmurze i offline. Tak pracuje że zapominam że mam antywirusa, antywirus przypomina o sobie jak masz zapłacić subskrypcję. Sonar jest super jak jakiś plik/program podejrzanie się zachowuje jest wycinany z automatu. Jak jest mało znany program to musisz najechać na program kliknąć praw przycisk myszy informacje o pliku/szczegóły/ zaufać. Jak cię cena przeraża to policz godzinę prac informatyka ok 100 zł tak znalazłem w necie. Ja bym polecił nortona security jest super. Zmienię mojego windows 7 jak nie będzię na niego nortona , a zresztą wypróbuj sam się przekonasz.


(stefan999) #5

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.


(fiesta) #6

Nie pyta, pyta o sieci WiFi z którymi się łaczysz.
Ale to kwestia ustawień i Twoich preferencji.


(stefan999) #7

@fiesta, da się go skonfigurować tak by nie uprzykrzał życia czy nie trzeba bo jest tak skonfigurowany domyślnie?
korzysta z chmury czy wyłącznie z plików na dysku (sygnatury itd.)?


(fiesta) #8

Tu masz opis konfiguracji autorstwa byłego redaktora tego portalu:


Co prawda dotyczy on starszej wersji Comodo IS ale w nowej jest wszystko podobnie.


(stefan999) #9

@fiesta, dzięki za link.
A moje drugie pytanie odnośnie działania w chmurze?


(fiesta) #10

Z tego co mi wiadomo to działa na podstawie pobranych sygnatur i heurystyki, ale aktualizuje się w tle dosyć często (nawet kilka razy dziennie).
Patrzę u siebie i ostatnia aktualizacja była 3 godz temu.


(stefan999) #11

@fiesta, mam jeszcze jedno pytanko: w testach av-test.org comodo is wypada słabo (głównie chodzi o przymulanie kompa, na drugim miejscu wykrywalność - gorsza niż u konkurencji). Warto się sugerować tymi testami?


(krystian3w) #12

Ale czemu mu pomagacie jak pisze że ma jakieś cracki / keygeny i w przyszłości raczej ich nie usunie.


(fiesta) #13

Ja na procku intel core i5 2430M 2,40 GHZ i 8 GB RAMu po prostu go nie odczuwam.


(krzysztof102) #15

W domyślnych ustawieniach norton wszystko wytnie, jest opcja " dodaj do wyjątków" da rady to ustawić. Skanuje używane/ściągane pliki na bieżąco, co 10 minut łączy się serwerem firmowym by ściągnąć sygnatury wirusów z tego co pamiętam. Używa chmury do rozpoznawania programów i sygnatury wirusów na twoim kompie jak nie jest podłączony do internetu. Nie wiem czy dużo pobiera danych, nie mam limitowanego internetu, najlepiej do nich zadzwoń i się spytaj , kto pyta nie błądzi, nie wiem jak jest skuteczny offline. NIE POLECAM 'WITAMINEK" w komputerze grozi to uszkodzeniem systemu i utratą danych lub trwałym uszkodzeniu komputera, lub przejęcia zdalnego przez kogoś twojego komputera polecam zostać przy domyślnych ustawienia nortona!!!


(stefan999) #16

Panowie, jeszcze raz dzięki za pomoc.

@fiesta:

Ja na procku intel core i5 2430M 2,40 GHZ i 8 GB RAMu po prostu go nie odczuwam.

ile ramu Ci ‘zżera’? na jakim systemie go używasz?

@krzysztof102:
Symantec udostępnia instalatory offline na stronie http://buy-download.norton.com/downloads . Może się orientujesz czym się różni wersja [NS-ESD-22.11.2.7-PL.exe] od wersji [NS-ESD-Def-22.11.2.7-PL.exe] (jedyna różnica w nazwie to ‘Def’ w tej drugiej) ?


(Seba228215) #17

Ja mam Eset Internet Security i jakoś nie mam problemów. Ale niepożądane, niebezpieczne i podejrzane elementy muszą być włączone, jak i inne zaawansowane ustawienia, jak skanowanie poczty, archiwów, etc czy zaawansowana heurystyka. Do tego polecam secunia psi, która pilnuje aktualności wersji oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W windows 10 warto powłączać opcje w defenderowym anty exploicie (te co nie włączone). I do przeglądarki dodać jakiś dobry adblocker (ublock origin / adguard / etc). I listy no coin, malware i inne aktywne w tych adblockerach. No i od czasu do czasu skan AdwCleaner.


(krzysztof102) #18

NS-ESD-Default 22.11.2.7-PL.exe - wersja domyślna