Jaki antywirus

Witam jaki polecilibyście antywirus , mam NSW 2004 ale on strasznie spowalnia mi prace IE.

Pozdrowionka

Mam ten pakiet i żadnego spowolnienia nie zaobserwowałem. W każdym razie spróbuj Avasta - dobry i darmowy… :idea:

Jednak to troszeczkę DZIWNE, że chcesz zrezygnować tak po prostu z tak drogiego pakietu :twisted:

Polecam ci Avasta nie spowalnia systemu, a jest równie skuteczny (myśle, że nawet lepszy) i jest za darmoche

PoZDRo 8) 8) 8)

chyba,że ma się za mało m.in. RAM-u

Ja skanuje tym i jak dotad mi w pelni odpowiada (daromowy!!):

http://bezpieczenstwo.onet.pl/

Tylko pozotaje jedno drobne małe ale:

mianowicie czy skaner online jest w stanie zabezpieczyć komputer przed infekcją???

Odpowiedź:

Nie! !!

Często to już tak zwana “musztarda po obiedzie”

Tak ze nie radzę w 100% polegac na tym rozwiązaniu. Lepiej mieć na pokładzie program antywirusowy (choćby nawet darmowy) z uruchomionym monitorem antywirusowym i aktualną bazą wirusów.A szczególnie gdy komputer jest podłaczony do internetu.

ja bym polecał Pande Antivirus Platinium 7.0. ona wygrała w testach antivirusów. i jest najlepsza ale nie tylko to jest antivirus ale też wbudowany ma nowej generacji FRIWALLE. polecam

Avast

  • po polsku

  • za darmo

  • czeste aktualizacje

musisz wziąc pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze czy masz pieniądze na zakup programu czy szukasz darmowego. jesli darmowy to polecam avast albo niemiecki antivir PE . Jesli gotów jesteś wyłożyć pieniądze ale by był dobry to masz spory wybów antywirusów. Teraz, co się najbardziej liczy, czy szybkie skanowanie i niskie zyżycie procesora przy dobrej wykrywalnosci, czy może dodatkowo przyjazdny interface i dodatkowe funkcje. np. ochrona przed dialerami czy spyware. Jesli ma byc szybki , lekki i skuteczny to dobrym jest Nod32 , Panda Platinium, Dr Webb. Jesli ma być przede wszystkim bardzo skuteczny to do nich zaliczają się :Kaspersky, McAfee,GDATA AVK 2004(polecam ten ostatni w testach niemieckiego czasopisma jako jedyny wykazal sie 100% wykrywalnoscia). Jesli ma byc dobry i zawierac ochrone antydialerowa to polecam:AVK2004, Kaspersky, MKS 2004, Norton .

Wybór należy do Ciebie :slight_smile: