Jaki AP z Giga lan i dobrym WiFi?

Mam modem z kablówki teoretycznie 150Mbit, ale podpięty AP ma max 100Mbit.
Jest tego bardzo dużo na rynku i nie bardzo mogę się odszukać.
Wymagane minimum 4 porty Giga Lan i dobry zasięg szybkiego WiFi.
Co proponujecie?
Widziałem wiele sprzętu do około 200zł

AP z nie do końca zrozumiałych przyczyn są droższe od routerów. Kup coś takiego - https://www.morele.net/router-totolink-ac1200-a3002ru-1087504/ i przestaw w tryb AP. Gwarantuję, że będziesz zadowolony. Bardzo dobry zasięg. W necie znajdziesz testy.
Używam od ok. pół roku i zero problemów.

Totolink to nie jest firma krzak, tylko po prostu u nas jest mało popularna. Pochodzi z Korei Płd.

O! Dzięki - poczytam.
A ma klonowanie adresu MAC? Bo kablówka każe sobie płacić za aktualizację MAC’a

Dobrze jest jeżeli router w paśmie 2,4GHz i karta WI-FI w komputerze mają przepustowość 600Mb/s , ale niestety są o wiele droższe (zasięg 5GHz) .

Wytłumacz o co chodzi z tym klonowaniem bo nie do końca rozumiem? Nie mów, że ci każą płacić za każde podłączone urządzenie? Przecież to by jakiś absurd był w 2018 roku, kiedy nawet lodówka ma WiFi.

Czy ma taką opcje, nie wiem. Musisz sprawdzić w instrukcji. Prawdę mówiąc wątpię, ale może.

Klonowanie (zmiana) adresu MAC ponieważ dostawca internetu przypisał do niego dostęp do internetu .

1 polubienie

(To nie u mnie w domu tylko pomagam rodzinie)
No niestety kablówka zapisuje sobie adres MAC i tylko taki dopuszcza do internetu!
Przy zmianie komputera konieczna była aktualizacja adresu za którą coś tam sobie też liczyli!
Za każdy dodatkowy adres MAC też chyba coś każą płacić miesięcznie!
Zapomniałem jak się nazywa ta funkcja, że oni widzą jakby tylko jeden adres MAC?

Wytłumacz mi dokładnie o co chodzi. Tylko urządzania o znanych MAC mają dostęp do sieci? Czyli co jak przyjdzie znajomy z laptopem to się nie połączy? Za każdym razem jak kupi się nowy telefon to też nie?

Jeśli nie masz AP z klonowaniem adresu to nie!!!

Ok… ale to jakieś chore jest. Tzn. spotkałem się z czymś takim 10 lat temu, ale myślałem że to relikt przeszłości.

Niestety niektóre sieci kablowe tak działają!
Przynajmniej w Poznaniu…

Router bez klonowania MAC ? Ja się z takim nie spotkałem .

Chodzi o router na którym dostawca internetu świadczy usługę . W przypadku jego zmiany konieczna jest zmiana adresu MAC nowego routera na taki jaki miał poprzedni router . Na to ile urządzeń mamy przyłączonych do routera poprzez WI-FI i RJ-45 dostawca internetu nie ma żadnego wpływu .

No ale przecież tutaj nie zmieniamy routera. Podpinamy tylko kolejne urządzenie za nim w roli AP. Nie jest to przecież modem kablowy, tylko zwykły router z WiFi. W routerze od dostawcy jedyne co zmieniamy to wyłączamy WiFi.
Chyba, że dostawca dał 2 urządzenia: modem kablowy + do tego router? Wtedy niby też można, ale 3 urządzenia to już może przesada. Raczej jest to jednak 2 w 1.