Jaki aparat CANON A 530 czy SONY DSC-S60

:smiley: Witam jest to mój pierwszy post :slight_smile:

Chciałbym sie spytac jaki jest lepszy aparat cyfrowy bo zamierzam kupic do 550 zł i sie zastanawiam nad CANON A 530 i SONY DSC-S60?? czy mógłby ktos doradzic, hmm a moze jest jeszcze jakis leprzy do 550 zł. Dziekuje z góry :smiley:

Takie tematy to w Na Luzie :slight_smile:

Jak jeszcze temat działa to powiem Ci, że z tych dwóch marek brał bym Sony, mam DSC-P73 i pstryka bardzo dobre zdjęcia.

Te dwa modele różnią się nieco parametrami na korzyść Canona (4x zoom, 5 mln pix, makro 5cm, tańsze karty pamięci). Nie wiem jak pracuje Canon, ale wiem że Sony ogólnie jest lepszy (biorąc pod uwagę jakość zdjęć).

Dodatkowo sony zapisuje zdjęcia w dosyć ciężkich .jpg

Ja bym brał jak powiedziałem, Canon A530. Na swoją cenę jest wręcz doskonały, niezłe makro, mocna lampa, ogołnie - polecam :slight_smile:

Miałem Canona A75 i zanajomy miał parę nr. wyższy i obydwa strasznie wolno robiły zdjęcia. Miałem potem Olympusa Camedię 7.1 Mp 4x zoom optyczny i byłem nim zachwycony, ale niestety, on trochę kosztuje. A teraz mam Panasonica Lumix Tz.1 no i bardzo fajnie bo zoom 10x opt. stabilizacja bardzo fajnie działa. Ma problemy z mierzeniem światła ale da się

wyregulować. Z tych dwóch to raczej SONY ale jak masz czas i chęci to obejrzyj Olympusy. Pozdro

Sony używa drogich kart xd a canon tańsze sd.