Jaki aparat cyfrowy wybrać? Fuji?

Z góry bardzo przepraszam, bo nie wiedziałem kompletnie gdzie umieścić ten temat.

Otóż:

Zamierzam zmienić cyfrówkę, na coś mocniejszego, jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat proszę o pomoc:

Myślałem o tym:

http://allegro.pl/item276875500_aparat_ … arka_.html

i o takich parametrach (mniej więcej jak ten wyżej) poszukuję aparatu. Z kartą, ład, aku itd.

DO 1000 ZŁ

Powiedzcie co sądzicie o tym FUJI (moze ktos ma fotki z niego???) , ew. zaproponujcie inny aparat.

Lepiej ci będzie kupić Canona A630. Aparat kompaktowy z bardzo dużymi możliwościami manualnymi. Najlepszy w swojej klasie.

piotrekp2507 właśnie widać jak się znasz na aparatach, nie porównuj A630 do hybryd, kupując aparat za ~1000 zł, oczekuje się już czegoś lepszego niż taki zwykły kompakt. Chyba, że wymyślisz sposób na założenie Raynoxa DCR 250 na obiektyw tego Canona, albo chociaż jakichś filtrów (polar, szara połówka itp) lub soczewek powiększających…

Generalnie to lepiej poszukaj podobnych tematów na forach związanych z fotografią, bo tam będziesz miał przykłady zdjęć robionych danymi aparatami , a także opinie na temat danego aparatu. Ja zanim kupiłem sobie aparat to sporo czytałem na temat poszczególnych aparatów. Z tego co wiem nie warto inwestować w model s5700 a 5800 jest jego następcą > poczytaj http://fotopolis.pl/index.php?n=6165

i w czym problem? Canon ma całą serię tulei adaptacyjnych

np. obiektywu o jasności 3.5? ok, niby na długich ogniskowych światło aż 3.7, ale o jakichkolwiek portretach to z takim światłem możemy zapomnieć.

ja bym się zastanowił jeszcze nad Canonem PowerShot SX100 IS stosunkowy model z dość pokaźnymi możliwościami (nie mam pojęcia jak z tulejami adaptacyjnymi do tego modelu, nigdy mi to nie było potrzebne)

napisałem, że model s5800 jest następcą s5700, a z linku podanego przeze mnie wynika, że upakowano tam dodatkowo 1Mpixel więcej nie zmieniając wielkości matrycy (więc martyca bardziej szumi) i na tym różnice praktycznie się kończą, tak więc sam aparat ogólnie nie jest warty polecenia. Ale sporo ludzi swego czasu polecało Olympusa SP-510 , który ma już jaśniejszy obiektyw (‘2.8’). Po prostu trzeba wytypować kilka aparatów i poczytać o nich na forach fotograficznych, pooglądać zdjęcia, poczytać testy i tyle.

Sporo zdjęć do porównania jest na dpreview.com

mam bardzo podobny s 5600 jest naprawdę super fotki boskie

s5600 byłby tu najlepszy, ale nie dostanie się już nowego, właściwie od kilku miesięcy już ich nie ma.

A ja poleciłbym jakiegoś Kodaka (np c613) lub Olympusa :wink:

no i doborze, polecaj, tylko napisz jeszcze dlaczego :wink:

Ja bym brał Kodak Z812 IS.

12x zoom, stablilizacja optyczna, duży wyświetlacz, bardzo ładnie robi przy max zoomie, lampa pop-up, optyka Schneider-Kreuznach, przy okazji otrzymujemy wygodne menu, dobry wizjer,

łatwość obsługi i ładny wygląd.

Wadą jest konieczność zakupu ładowarki i amkumlatorków KLIC-8000, ale warto dać za nie pieniądze, aparat wytrzymuje przy nich na około 300-400 zdjęć. Konieczne jest to dlatego, że zwykłe AA nawet najpojemniejsze mają napięcie 3.0V, a amkumlatorek 3.7V.

Słyszałem też dobre opinie o Fuji S6500fd.

jednaj ja bym wzioł fuji 5800 tez bomba

Zdecydowanie Canon i żaden inny, sam mam A630 i nieba do ziemi w porównaniu do jakości zdjęć moich znajomych.

na cyberfoto.pl masz najlepsze aparaty fuji to naprawdę dobra marka