Jaki aparat cyfrowy

tak jak w temacie mam zamiar kupic aparat,ale niewiem na jakie dane techniczne najbardziej zwracac uwage.

prosze o pomoc.

A ile masz pieniędzy?

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 14:34

Zwracaj uwagę na zoom optyczny i mega piksele. :mrgreen:

Tak właściwie to z zoomu niewiele się korzysta :wink:

Najważniejsza jest matryca (w Megapixelach), obsługiwany rodzaj kart pamięci (ich ceny znacznie się różnią), rodzaj zasilania (polecam unikać baterii dedykowanych).

Gdy już na jakiś się zdecydujesz, poczytaj opinie posiadaczy takiego modelu.

Ja miesiąc temu kupiłem Samsunga Digimax s500 za 399zł :slight_smile: Niedługo opiszę go na moim blogu, a że się nie znam na aparatach to moja opinia będzie bardzo obiektywna.

Mów za siebie :twisted: .

Najważniejsze parametry: matryca (rozdzielczość i wielkość), zoom, czułość, jasność obiektywu (parametry przysłony)… Przydaje się również stabilizator obrazu.

Najlepiej poczytaj sobie testy aparatów. Ja od siebie polecam coś z canonowskiej serii PowerShot, np. PowerShot S2 IS / S3.

Podejrzewam, że najważniejszym czynnikiem decydującym o wyboru konkretnego modelu będzie cena ;).

może i najważniejsza, ale akurat nie liczy się ilość pikseli na matrycy, zwłaszcza jeśli ślepo patrzy się na ilość pikseli weź uwzględnienia fizycznego rozmiaru matrycy czy już chociażby samego typu matrycy

warto też spojrzeć na występujący w danym aparacie obiektyw…

właśnie dlatego Twoja opinia będzie bardzo subiektywna, obiektywną opinię mógłbyś wyrazić mając styczność z przynajmniej kilkoma (kilkunastoma) aparatami i będąc w stanie porównać ich obsługę oraz jakoś uzyskiwanych zdjęć

http://allegro.pl/item161144420_canon_e … w_24m.html

Polecam to cudo, robi piękne zdjecia, nic nie mówiles o zasobach finansowych, a kupujac ten aparat nie bedziesz sie martwił, ze cos brzydko wyjdzie. :o

Airborn Chodziło mi o subiektywną opinię, masz rację :wink: Mój błąd…

sikwitit Gud dżołk… sam go kup :]

zagorskid Ty masz wiele wspólnego z fotografią więc używasz większej ilości funkcji aparatu niż zwykli zjadacze chleba. Wyobraź sobie spotkanie rodzinne, np. sylwester - myślisz, że ktoś będzie bawił się w ręczne ustawienie ISO czy czegokolwiek innego? Nie - ustawi na AUTO i będzie pstrykał.

Jeszcze co do właściwości aparatu fotograficznego - ważne jest dla mnie nagrywanie filmów z dźwiękiem :wink: Kilka interesujących mnie modeli odpadło bo nie nagrywało dźwięku razem z video… porażka…

A model, który posiadam nie nagrywa dźwięku przy zoomach właśnie :stuck_out_tongue:

To może od razu EOS 5D http://allegro.pl/item158718228_winmar_ … platy.html albo EOS-1Ds Mark II ;).

planuje to zrobic w ciagu kilku najbliższych miesięcy. :wink:

sikwitit , jak dla mnie za drogi :). Ja jestem na dobrej drodze do EOSa 400D :).

zaczynacie wojne domowa a ja dalej nic niewiem, jesli chodzi o kase to moge przeznaczyc do 300euro poprosze o konkretne podpowiedzi lubie fotosy ale niewiem co wybrac ina co zwrocic szczegulna uwage przy zakupie jest to troche kasy i niechce wywalic pieniedzy na cos czego bym puzniej zalowal…

heh, wiesz… jak czytam Twojego posta to też nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę :roll: Na brak interpunkcji czy na błędy ortograficzne…?

Pomocne może okazać się http://www.ceneo.pl oraz http://www.skapiec.pl - porównywarki cen.

xulu , myślę, że któryś z PowerShotów S będzie dla Ciebie idealny - mieszczą się w tej granicy cenowej, i co najważniejsze są warte wydanych pieniędzy :).

<>

mnie to nieboli ani interpupunkcja ani bledy ortograficzne zapytalem o aparat a ty mi walisz o bledach niechcesz to niepisz ato ze robie bledy to nietwoj interes ortografia nieswiadczy o wszystkim ok?

To jak z Dnia Świra:

Mama: zrób sobie górne światło.

Adaś: ale ja nie chcę, nie potrzebuję!

Mama: mi to nie przeszkadza…

Adaś: ale tu chodzi o mnie! !!

lecz nie dyskutujmy o Twojej pisowni. Mam nadzieję, że Twój problem jest już rozwiązany. Polecam zapoznanie się z cenami aparatów, wybranie kilku modeli i wtedy zgłoszenie się z prośbą o pomoc w wyborze.

co o tym sadzicie:

Canon digital IXUS 60