Jaki aparat cyfrowy?

Witam!

Zamierzam kupić aparat cyfrowy mam na to 1400zł Myślę o PANASONIC LUMIX DMC-FZ28 lub nowszy Panasonic Lumix DMC-FZ38. Jakie polecacie aparaty w tej samej klasie ? #-o Aparat ma mi służyć podczas robienia zdjęć na urlopie, dzieciom jak i robienia zdjęć rzeczom wystawianym na allegro.

Dziękuje za pomoc !!

generalnie największymi różnicami między fz28, a fz38 jest:

-matryca z 12MPx, a nie z 10MPx - natomiast ich rzeczywista wielkość to 1/2,33’’, więc poprzez upakowanie na fz38 większej ilości pikseli możemy się spodziewać większych szumów,

  • inny (nowszy) system stabilizacji obrazu jest w fz38 - osobiście śię nim nie bawiłem ale fz28 jest zadowalający,

  • inny układ przycisków - umożliwiający szybsze filmowanie - ja używam aparatu jako aparatu - więc dla mnie zbędne :wink: zwłaszcza że aparat zakupiony na terenie UE nagrywa max. 15 minut filmu - ech te głupie przepisy unijne. ponadto inny kodek zapisu filmów i mikrofon stereo.

chyba niczego nie pominąłem, to główne różnice.

fz28 można kupić na allegro taniej, niż 1400 - http://allegro.pl/listing/search.php?ca … tring=fz28

a za resztę dokupisz sobie torbę, aku, statyw - jeśli chcesz robić zdjęcia na max zoomie to z ręki jest ciężko, jakiś filtr UV i/lub polar, i jakąś karciochę :wink: i jak wystawiasz na allegro to jakiś namiot bezcieniowy może.

więcej opinii o tych modelach znajdziesz na www.ceneo.pl

inne modele o podobnej (większej) funkcjonalności, którymi warto się zainteresować, ze względu przede wszystkim na olbrzymi zakres ogniskowych to:

Nikon P90

Olympus SP-590 UZ

w razie pytań o fz28, możesz śmiało pisać, gdyż go używam.

Czemu można tylko nagrać 15 min filmu ? :frowning: Automatycznie się wyłącza ? Ale mogę włączyć i dalej następne 15min nagrywać ? #-o

15min gdzieś czytałem że to takie ograniczenie unijne, jeśli aparat nagrywa więcej niż 15 min to jest traktowany jak kamera i ma inne cło - choć tego w 100% pewien nie jestem, jednak aparaty z europejskim i amerykańskim firmware’em różnią się właśnie czasem nagrywania filmów.

Właśnie skrzek , teraz coś sobie przypominam też gdzieś mi się to o uszy obiło. Masz racje. Nikona mam colpixa P4200 ogólnie jest dobry ale w pomieszczeniach bardzo słabe zdjęcia robi. :!: Patrząc na testy PANASONIC LUMIX DMC-FZ28 i Nikona Coolpixa P90 to ten pierwszy dużo lepiej wypada. :o

Więc chyba kupię PANASONIC LUMIX DMC-FZ28. Ten nowszy model jest dobry ale jak nie ma dużo różnicy miedzy nimi to po co przepłacać. :^o

Pozdrawiam !!

Dodane 09.11.2009 (Pn) 9:45

owca2xl to pochwal się jakiej firmy masz te lustrzankę. Zadowolony jesteś ?? :stuck_out_tongue:

Nie lubię się chwalić, ale jeśli o to prosisz to: Nikon D60+Nikkor DX 18-135+Sandisk Extreme III SDHC 4 GB+Nikon SB-600.

Proszę bardzo :slight_smile:

Czy jestem zadowolony?

Bardzo!

No i zakupiłem Panasonic Lumix DMC-FZ38. Jestem bardzo zadowolony. Film da się nagrywać przez 30min a potem się wyłącza automatycznie. Oczywiście włączamy znowu i dalej nagrywamy. =D>

gratuluję dobrego wyboru =D>

i zapraszam - http://www.lumix-forum.org/

Skrzek dziękuję Ci bardzo za wiadomość o tym forum :!: =D> Na pewno skorzystam :!:

Pozdrawiam! :wink: