Jaki aparat dla grafika?

Witam,

Jestem grafikiem z zamiłowania i potrzebuje jakiegośc dobrego aparatu do

robienia ostrych i głebokich zdjeć, które potem poddam obróbce w

photoshopie. Wyszukałem sobie Panasonica TZ7 bo dodatkowo kreci filmy w

HD. Link do tych aparatów: http://www.2bis.pl/pr/pl/promotion.html

co o nim myslicie?

Na twoim miejscu rozejrzał bym się za lustrzanką, a nie kompaktem. Wybierz sobie coś z Nikona albo Canona.

To szukasz dobrego aparatu czy kamery? jak chcesz kręcić filmy to zaopatrz się w kamerę a nie aparat.

jaką maksymalną kwotę możesz wykorzystać?

bo jeśli chcesz robić głębokie i ostre zdjęcia, tak jak piszesz, kompakt się nie sprawdzi, co zresztą Jarek_OSW zauważył.

Najtańsza lustrzanka to teraz chyba (z Canonów) Canon 1000D lub 300D lub coś z Nikona , D60 lub podobne

Lustrzanka.

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Mi się wydaje,że to właśnie kompakty mają większą głębie ostrości przy krótszych czas naświetlania.

wielu osobom myli się czym jest duża i mała głębia ostrości.

Duża to wtedy jak tło i obiekt główny mają taką samą ostrość(lub zbliżoną). Mała głębia jak obiekt jest wyraźny,a tło zamazane.

A jeśli chodzi o ustawienie głębi ostrości, to tu mają znaczenie wartość przesłony i ogniskowa czyli zoom optyczny.

Jak ustawisz przesłony F na 2.8 tło będzie bardziej zamazane ( mniejsza głębia ostrości ) niż z przesłona F 8.0

sugerujesz że jestem w błędzie beck1983 ? :wink:

Od lat wiadomo że jedną z niewielu zalet kompakta w porównaniu lustrzanek jest możliwość uzyskania większej głębi ostrości przy znacznie krótszych czasach naświetlania. Aparaty te mają niesamowitą zdolność oddawania olbrzymiej głębi ostrości, nawet gdy nastawimy obiektyw na f/2.8 - przysłonę, to odpowiada ona otworowi f/11 w lustrzance! Używając w kompakcie f/5.6 mamy odpowiednik f/22, f/8 uzyskujemy f/32.

Po służę się tu cytatem z książki B. Petersona "…i jak każdy właściciel lustrzanki wie przy f/32 nie da się zrobić zdjęcia bez statywu, a tu proszę przy f/8 uzyskujemy efekt jak przy f/32)

Jednak jeśli będziemy chcieli uzyskać małą głębie ostrości (niska wartość przysłony), tak aby obiekt został wyodrębniony z tła (ekspozycja jednotematyczna) to w przypadku kompaktu będzie to problem.

Sam posiadam lustrzankę nikona d90, sprzęt niesamowity, aparat, dający wiele możliwości twórczych ekspozycji których nigdy nie odda żadny kompakt, ale jak ktoś kiedyś powiedział "nie można mieć wszystkiego :slight_smile:

Pozdrawiam,

Daniel

Hej Danielson! :slight_smile:

zobacz co napisał na początku bombel100 “potrzebuje jakiegośc dobrego aparatu do robienia ostrych i głebokich zdjeć”

Myślę , że on miał na myśli zdjęcia z małą głębią ostrości. więc poleciliśmy mu lustraznke.

Chyba ze kolega chce i toi to. Wtedy też lustrzanka.

Najmniej wydaje mi się ze on chciał aparat który robi przede wszystkim z dużą głębią ostrości. Tak robią wszystkie kompakty. Wówczas niech bierze kompakta.

W tym co napisałeś jest racja ( to co pisales o przesłonach ) tylko że ja nie wiem do końca już teraz czym jest robienie ostrych i głębokich zdjęć :slight_smile:

to mała czy duża głębia ostrości :slight_smile:

Mam w planach kupić Canona 500D , myślisz ze to dobry wybór ;D

a, i obiektyw chce tamrona 18-200 :wink: co sądzisz otym ? wiem że odbiega to troche od tematu ale tylko w stopniu niewielkim…hehe

http://www.fotografuj.pl/Article/Glebia … wych/id/38

jak masz dość dużo kasy, to brałbym lustrzankę. Poczekaj aż wyjdzie model nikona D3000 to jest hybryda, do tego dobre lustra i jedziesz dalej :wink: