Jaki aparat/kamera + oświetlenie do nagrywania filmów na YT?

Co polecacie z używanych sprzętów do nagrywania filmów na YT, ujęcia statyczne, znad biurka, filmowane mają być naprawy sprzętu typu Amiga, NES, PSX (czasem lutowanie małych elementów, więc makro?zoom? czy jak to się zwie) i inne konsole czy starsze komputery. Do pokoju wpada mało światła słonecznego, więc na pewno trzeba czymś doświetlić. Nie wiem czy kanał wypali, więc wolę zakupić używany sprzęt w razie czego będę mniej stratny, polecicie jakieś rozsądne minimum do nagrywania w FHD ? Nie wiem co wybrać czy kamerę czy aparat i jakieś oświetlenie. Doradźcie.

edit: i jakiś statyw mały, z ręki nie będę nagrywał

Ja bym proponował zaopatrzyć sie w niedrogą lustrzankę z możliwością kręcenia filmów w FHD, do tego obiektyw z zoomem, powiedzmy jakiś zwykły używany 18-105 mm. Do tego statyw do aparatu. Oświetlenie powinno byc jak do sesji zdjęciowej, czyli np. softbox fotograficzny z dyfuzorem. Szkoda, że nie napisałeś ile chcesz na to przeznaczyć, byłoby łatwiej, stąd moje ogólne wskazówki. Tak swoją droga, to albo mała kamerka albo mały statyw do telefonu też może Ci sie przydać, bo czasami pewno będziesz chciał pokazać ludziom coś z bliska, a lustrzanki raczej nie włożysz :slightly_smiling_face:

Sony a6000 powinno dać sobie radę