Jaki aparat kompaktowy cyfrowy za ok.300zł?

jaki aparat kompaktowy cyfrowy za ok.300zł wybrać bo sie nie znam za bardzo ? jeśli trzeba troszke dołożyć to ok ( i warto bo jest duża różnica ), nie chodzi mi o robienie jakiś profesionalnych zdjęć tylko z (w miare) dobrą jakością :slight_smile:

bardzo proszę o nie usówanie do kosza tego tematu wiem że było wiele pytań, niech wypowie się ktoś kto naprawde sie zna w tym temacie :slight_smile: i którzy wiedzą co dobrego warto kupić za tą cene konkretnie

dzięki

Kolego, nie czarujmy się, za tę kwotę, możesz wybierać aparat według uznań.

Co mam na myśli?

Możesz wybrać aparat pod względem koloru, obudowy (czy dobrze się trzyma w ręce).

W tej cenie wszystkie aparaty maja taką samą specyfikację.

Przejdź się do jakieś sklepu RTV, MM, czy innego, przemacaj na wystawie aparaty i zobacz który dobrze Ci leży w ręce :wink:

Najważniejsze, to poważnej firmy (Sony, Panasonic, Kodak, Pentax, Samsung, Nikon, Fuji Film, Casio, Olympus itd., zawsze robią całkiem przyzwoite fotografie), żadnych chińskich wynalazków sprzedawanych pod różnymi markami.

Rozdzielczość obrazu nie ma znaczenia, w zasadzie wystarczy już 3MP, choć nowsze modele nie mają poniżej 8MP. Producenci prześcigają się w cyfrach, ale to tylko marketing, i tak jakość obiektywu weryfikuje.

Na zoom, szczególnie “cyfrowy”, nie ma sensu zwracać uwagę. W tej cenie i tak robią optycznie przybliżenia do 3-5x, powyżej 500zł są modele nawet z 12x zoomem.

Im większa średnica obiektywu, tym lepiej (tak łopatologicznie wytłumaczone).

Czasem można coś kupić okazyjnie w supermarketach, jak Euro RTV AGD, na Allegro bywają bardzo tanio starsze modele, wycofane z produkcji (nawet <100zł!). Ale w przypadku supermarketów lepiej się upewnić, czy to na pewno okazja, czy tylko udają przecenę.

Jeśli aparat ma być używany sporadycznie, to lepiej model na baterie R6, można użyć akumulatorków NiMH (są wersje o małym samorozładowaniu - Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium, Varta Ready2Use). A w razie czego łatwo kupi się baterie. A jak akumulator się wyczerpie np. na wycieczce, to może być problem, trzymanie kilku akumulatorów litowo-jonowych “na wszelki wypadek” jest raczej bez sensu, przydaje się tylko profesjonalnym fotografom.

Akumulatory Li-jon wytrzymują do 2-3 lat do daty produkcji, a później może być problem z dokupieniem i może się okazać, że trzeba kupić cały aparat. Sony stosuje w swoich aparatach ustandaryzowane akumulatory Stamina, ale w droższych modelach.

W zasadzie, to można wybrać który aparat się spodoba, robi wrażenie solidniejszego (nie malowane i ścierające się plastiki obudowy) itp.

Cóż. W tej cenie najlepszym wyborem będzie któryś z kompaktów Kodaka. Jakość zdjęć jest całkiem przyzwoita pod warunkiem przyzwoitego oświetlenia.

http://shop.kodak.pl/store/ekconseu/pl_ … .147396200

Ew. z droższych używanych Kodak Z710, 712, 1012, 1015.

Żadna mi nowość. W każdym kompakcie tak jest :wink: w szczególności w tej cenie :slight_smile:

Ja mam Samsunga ES25. Aparat robi świetne zdjęcia, 4x zoom, wykrywanie uśmiechu, zamkniętych oczu,twarzy,.

Cena sporo poniżej 300zł. Ja dałem 257zł

FujiFilm AV100 też dobry wybór - plusem też są filmy w HD 1280x720.

interesuje mnie konkretnie jaki model,typ aparatu

to jest niska cena, ale musza byc w czyms lepsze

w koncu to jest roznica :slight_smile: