Jaki bank? Dobry tani i nie mBank

Jaki bank możecie polecić? Liczy się dla mnie kilka kryteriów:

  • brak opłat za prowadzenie rachunku;

  • opcja konta oszczędnościowego z dobrym oprocentowaniem, bądź lokaty jednodniowe;

  • wypłaty pieniędzy jak w mBanku z większości bankomatów za darmo;

  • bezpłatne przelewy.

Czyli generalnie coś zbliżonego do mBanku, ale z lepszym oprocentowaniem. Obecnie zmniejszyli oprocentowanie na lokacie jednodniowej, niedługo pewnie zrobią to samo na koncie oszczędnościowym. To już się po woli żałosne robi.

Odpada multibank również. Zastanawiałem się nad Aliorem (ale tam opłata za kartę 5 zł/m-c) oraz BZWBK (ale tutaj nie znalazłem ciekawej oferty).

Zajrzyj tutaj:

http://www.ingbank.pl/indywidualni/kont … nanie-kont

Wypłaty z bankomatów w całej Polsce masz za darmo.

Proponuję: Alior Bank

* 0 zł za wszystkie bankomaty

* 0 zł za przelewy internetowe

* 0 zł za prowadzenie konta

* 0 zł za pakiet “Pomocni Fachowcy”

Dlaczego nie mBank, ja mam i na razie nie narzekam. Co do twoich wymagań to poczytaj o Alior Banku lub PKO BP a dokładnie Inteligo.

W żadnym wypadku nie polecam PEKAO SA, mam z nimi złe wspomnienia.

może eurobank

@marcin’82: ciekawe wydaje się konto w ING. Problem:

Chodzi o kartę ofc.

@jasiu87: w aliorze zauważyłem, że jest 5zł/m-c za kartę. Reszta jak najbardziej mi się podoba, oraz ta “lokata nocna” jest dla mnie czymś znakomitym.

@ArthurMot: PKO odpada. Miałem u nich konto i uciekłem do mBanku.

@kosti1: muszę zerknąć. W sumie to też BRE, hm… sprawdzę.

Czyli eurobank odpada całkowicie :D.

Do wyboru póki co zostaje mi:

mBank (zostać), Alior, ING - w takiej kolejności.

wiesz, nikt nieda Ci nic za darmo :lol:

W ineligo masz taką opcję, że jak masz poniżej 100 zł to płacisz 4,99 za prowadzenie konta + 0,99 gr za kartę. Jak masz powyżej 100 zł to płacisz tylko za kartę 0,99 gr ale większość bankomatów masz płatnych. Do tego lipne oprocentowanie :frowning:

Dla tego też noszę się z zamiarem przejścia do Alior Banku

@inzaghi 89

Tej opłaty nie będzie, jeśli w ciągu jednego miesiąca (okres rozliczeniowy do 28 dnia każdego miesiąca) - zapłacisz kartą na sumę conajmniej 100 zł (może być kilka różnych płatności). Nie zaliczają się do tego natomiast wypłaty gotówkowe w kasach banków innych niż ING. Czyli ta opłata jest do obejścia - oprócz tego konto jest OK.

Zerknij jeszcze do Lukas Banku na “LUKAS e-Konto”, ewentualnie na konto “dbNet” w Deutsche Bank PBC S.A. Ta ostatnia propozycja wydaje się być ciekawa.

@jasiu87: to jest oczywista sprawa, ale rynek jest jaki jest i można wybrać gdzie będzie najlepiej :). PKO i inteligo z założenia u mnie odpadają. Nie ukrywam, że tam nie muszę bać się o pieniądze, ale… nie. Odpada.

@marcin’82: tak, zdaję sobie z tego sprawę. Jednak nie posługuję się kartą systematycznie. Zdarza się że w m-c wydam sporo więcej niż te 100zł, ale są też “suche” miesiące.

@ArthurMot: ok dzięki.

Mbank górą mam konto kolo 10 lat i ani zlotowki za nic nie zaplacilem;) zadnych prowizji totalnie nic:)

deutche bank

Tylko i wyłącznie

logo2.gif

* 0 zł za przelewy internetowe

* 0 zł za prowadzenie konta

* 0 zł za wydanie karty

* dostęp do najwyżej oprocentowanego rachunku oszczędnościowego - 5% na rękę

Na chwilę obecną nikt nie ma lepszej oferty! Tabela opłat i prowizji 8)

Za polecanie Polbanku powinni karać. Najgorszy bank jaki można sobie wyobrazić. Począwszy od jakości obsługi, kompetencji pracowników, przez zrąbany system transakcyjny i dojenie klienta na czym się da.

Po prostu po ludzku walną Cię na każdym kroku.

Pobrali mi prowizję, której nie w ogóle pobierać nie powinni, ba, nawet jej nie było w TOiP! Reklamacja trwała prawie rok! O innych przypadkach przez grzeczność nie wspomnę, bo i tak nie mogę napisać wulgaryzmów

Wolę zarobić mniej, niż dać tym dziadom choć złotówkę. Dodam do tego uwagę, że POLnieBANK nie podlega polskiemu KNF, ba, sądy nawet nie chcą brać na wokandę spraw. Chyba, że pofatygujemy się do greckiego sądu.

Chcecie jazdy - wybierzcie ten bank.

Monczkin , ewidentnie miałeś pecha.

Ja już dłuższy czas używam konta Polbanku do pomnażania swoich oszczędności na rachunku oszczędnościowym (najwyżej oprocentowane w Polsce) i praktycznie złego słowa powiedzieć nie mogę.

pakeroso , ten pech nie jest odosobniony. Sporo osób ma z nimi jazdy :slight_smile: Ja tak zbywająca kasę lokuję w OF https://wnioski.openonline.pl/lokaty/

Monczkin, nie źle to ująłeś. Muszą doić w końcu Grecja stoi na skraju bankructwa - chyba, że już zbankrutowała. :smiley:

Można jeszcze szukać dobrych warunków w Bankach Spółdzielczych z naszym polskim kapitałem.

jeśli mogę coś doradzić, to pamiętajcie zmieniając banki, że pewnego dnia część z was będzie brała kredyty (w tym hipoteczne) i jednym z kryteriów czy dostaniecie (i w jakiej cenie) kredyt jest wasz “staż” w danym banku. W przeciwieństwie np do sieci komórkowych, w bankowości to nie nowi, a obecni klienci mają lepiej (niewiele to niewiele, ale z hipoteką 30 letnią to ‘niewiele’ może być zasadniczą różnicą :wink: )

Najnowszy ranking kont bankowych

Źródło:

http://www.forsal.pl

Ło, robi wrażenie Toyota. Nigdy jednak nie słyszałem o tym banku.