Jaki biznesowo-multimedialny telefon za ok 1000zł?

Od pewnego czasu noszę się z myślą o kupnie nowego telefonu. Zależy mi na tym, żeby miał w miarę duży wyświetlacz(>3") o przyzwoitej rozdzielczości, klawiaturę QWERTY, dotykowy ekran, GPS i Wi-Fi to wiadomo. Dobrze by było gdyby to nie była jakaś cegła. Najbardziej by mi pasował Symbian, mam od 2 lat Nokię E51 i jestem z niej zadowolony, ale teraz zmieniły mi się wymagania co do telefonu i doskwiera mi mały ekran, brak klawiatury QWERTY i GPS…

Wypatrzyłem sobie kilka modeli i chciałbym się poradzić co o nich sądzicie, jakie macie doświadczenia itd.

-Nokia C6 - wygląda na tańszą i okrojoną N97 Mini(gorszy aparat i gorsze wykończenie), tylko ta klawiatura jakaś taka ciasna, obawiam się, że mogą być problemy z wygodnym pisaniem; darmowa nawigacja;

-Samsung GT-i8910 Omnia HD - znajomy ją ma i muszę powiedzieć, że nawet mnie zaciekawiła(szczególnie ekran), aparat i kamera to szok jak na telefon, ale nie to jest najważniejsze bo praktycznie w ogóle nie korzystam z aparatu w telefonie; jakoś nie umiem używać tej ekranowej QWERTY, wolałbym normalne klawisze; z tego co zaobserwowałem to czasami bez powodu ją zmula, a galeria ładuję sie całe wieki(a nie było jakiejś dużej ilości zdjęć); przeczytałem też w Internecie, że podobno kiepsko jest z jakością dźwięku w słuchawce podczas rozmowy; jak ją miałem w ręce to wydaje się solidnie zbudowana, tylko obudowa sie strasznie palcuje, jak w każdym; aha i jeszcze brak darmowej nawigacji;

-Nokia N97 Mini - to byłby perfekcyjny telefon dla mnie, ale bateria tylko 1200mAh(jeśli przy normalnym, nie intensywnym używaniu, wyłączany na noc trzymał by 3-4 dni to by było spoko), ale w Internecie sie naczytałem, że zamula(no niby możliwe bo procek tylko 434MHz, dodam że ja nie używał bym tych różnych widgetów typu Twitter czy inne zbędne cuda), zawiesza się, jest awaryjna, bateria trzyma jeden dzień; jak to jest naprawdę?; część ludzi którzy mają pierwszy telefon z Symbianem nie umie go używać i minimalizuje progsy a nie wyłącza, instaluje całą masę zbędnych programów, mają włączone 3G(ja mam zawsze wyłączone bo nie potrzebuję takiej prędkości), Wi-Fi i inne zbędne szpeja, a potem się żalą że krótko trzyma bateria; może się wypowiedzieć na ten temat jakiś doświadczony posiadacz?; jutro spotkam sie ze znajomym co ją ma to obmacam;

Chyba, że macie jakieś inne telefony tej klasy do polecenia?

Telefon kupuję na dłuższy czas więc chcę być pewien, że dobrze wydam pieniądze, żeby po kilku dniach od zakupu nie żałować.

PS. Powiedźcie mi czy dobrze rozumiem, że jak telefon ma “Wyjście TV” to teoretycznie mogę go podłączyć do telewizora i oglądać film? Jakoś nie wydaję mi się, żeby to było takie przydatne, przynajmniej dla mnie.

PS2. Jeśli ekran jest pojemnościowy lub oporowy to “patyk” trzeba specjalny kupować dla danego czy one są uniwersalne?

Będę wdzięczny za pomoc. :slight_smile:

spróboj wychaczyc motke milestone jak nie to samsung wave tyle w temacie :wink:

nokia e52

Ta Motorola mnie zaciekawiła. Tylko, że jest trochę droższa niż przewiduję bo te 1000zł to już maksymalny pułap. Na filmach zauważyłem że ekran nie ma mechanizmu takiego jak Nokie i sam sie nie domyka, trzeba ręcznie dopchać ekran. No i ten Android. Jak jest z programami na ten system? Symbian ma tę niepokonaną zaletę, że jest ogromna ilość programów na niego.

Nad Samsung’iem Wave sie już zastanawiałem, ale nie wiem co warty jest ten system Bada. Przeczytałem na jednym z forów, że nie można na nim na raz używać kilku programów zainstalowanych przez użytkownika. Naprawdę tak jest? Jeśli tak to to chyba jakiś żart ze strony producenta.

Nokia E52? To praktycznie to samo co moja tylko, że ulepszona. Mały ekran, brak QWERTY… Jedyna zaleta to bateria.

Można uzywać tylko te które producent przewidział do działania w tle…czyli nie wszystkie…

@stasiek1240 na androida jest tyle aplikacji ze glowa boli a symbian to za przeproszeniem scierwo przy nim :))

Przy planowaniu budżetu na telefon jednak się trochę zapędziłem… Po analizie stanu kasy, niestety będę miał na ten cel 800-850zł, czyli te telefony które były wymienione odpadają. ;/

Co można wychaczyć w tej cenie? Bardzo zależy mi na fizycznej klawiaturze QWERTY i ekranie w jakimś przyzwoitym rozmiarze(>2,5").

Zastanowiła mnie E72. Ma wszystko to czego oczekuję, tylko ekran trochę kiepski(2,4", 320x240). Fajną rzeczą wydaje się ten touch-pad. Wprawdzie jest to Symbian, ale procek 600MHz więc powinien dać radę.

Są w ogóle tego typu telefony z większym ekranem? Albo przynajmniej rozdzielczością większą.

A może jakiś z rozsuwaną klawiaturą na bok i dotykowym ekranem? Ale to chyba nie w tej cenie.

Całkowicie dotykowych raczej nie chcę bo nie potrafię pisać na ekranowych klawiaturach(próbowałem na kilku). Nie trafiam paluchami w literki. Mój znajomy ma Omnie HD już ponad 2 miesiące i nadal pisze bardzo powoli i mimo tego sie myli.

Wyjaśnię jeszcze dlaczego tak cisnę w stronę Nokii. Dają darmową nawigację, co dla mnie by było super sprawą, bo potrzebuję jej tylko okazyjnie.

Co do Symbiana to nie miałem do czynienia z żadnym innym systemem więc nie mam zbytniego pojęcia o konkurencji.