Jaki chipset pod C2D E6420?

Witam

Płytę z jakim chipsetem polecacie do procesora Core2Duo E6420 aby można było “wdrożyć” overclocking? Chciałbym też aby to by lo rozwiązanie przyszłościowe np. mając na uwadze procesory Penryn od Intela. Czy chipset P35 jest dobrym rozwiązaniem? Jakie pamięci działające w trybie Dual Chanel taktowane 800MHz polecanie do oveclockingu tak aby bujnęły się np. na 1066MHz? Czy P35 obsługuje też SLI czy tylko Crossfire? Jeśli zamierzam wpakować na płytę GF8800GTX to czy lepszym rozwiązaniem byłaby płyta główna z chipsetem nForce?

Co do P35 i SLI- sam szukam informacji na ten temat ale z tego co obecnie wiem nie obsługuje SLI. Chociaż mam wielką nadzieje ze się myle :mrgreen:

nForce - świetny do o/c, ale zapomnij o penrynach. No ale masz pewność, że obsłuży SLI.

P35 - ma obsługiwać penryny, ale póki co nie obsługuje SLI (może się to zmienić, bo Intel dostał nie dawno zgodę na korzystanie z SLI).

Co do pamięci - a-data/corsair/g-skill albo Goodram PRO PC900.

Zastanawiam się czy nie postawić na P35 i odpuścić sobie SLI. Zwykle gdy karta graficzna staje się słaba wymienia sie ją a nie dokłada drugą. Przy dwóch GF8800GTX musiałbym mieć specjalną umowę z elektrownią :slight_smile:

Dokładnie, chyba że jest to najmocniejsza karta na rynku. Co do chipsetu P35, jeszcze jest “świeży” nie wiadomo jak z problemami itd… ja narazie bym sie z tym wstrzymał…

Patrz na firmy/modele, np ESC/AsRock na P35 nie będzie się kręcić jak DFI czy Abit z P35 na pokładzie.

osoby mające płyty na tym chipsecie nie narzekają o/c dobre nawet na tańszych płytach bez rurociagów jak z asusach/gigabyte jak MSI P35 Neo, przynajmniej nie widziałem w testach żeby sprawiał problemy, Intel nie robi badziewia jak SiS czy Via.

SLi/CF, zastosujesz i miejsca na płycie nie będzie, jak korzystasz z dodatkowych k. muzycznych, tunerów, wi-fi to po zainstalowaniu na płycie 2x88gtx nie będziesz miał miejsca.

Jeśli nie P35 to jaki chipset polecicie jako dobry do overclockingu i charakteryzujący się nienaganną stabilnością, a za razem nie ograniczający E6420 i GF8800GTX?

Intel 965P, np Abit AB9 /Pro, AB9 QuadGT

Stabilność nie zależy od samego chipsetu.

Są różne nie oficjalne stery i na Intelach odpalisz SLi.

Czy zatem płyta Asus P5B Deluxe / WIFI-AP Intel P965 i do tego pamięci Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency to dobry wybór? Teraz pytanie które może wyda się głupie ale dla mnie jest istotne: czy fakt że płyta obsługuje CrossFire, a nie obsługuje SLI deprymuje jakoś wydajnościowo GF8800GTX? (mówię oczywiście o jednym GF a nie dwóch w jednej płycie :slight_smile: )

za tę cenę wziąłbym abit ab9 quadGT, pamięć w porządku :slight_smile:

Ten ASUS jest lepszy…

Asus P965

Hmmm, niby podobne ale za Asus’em przemawia wbudowana karta Wi-Fi (niezbędna w moim kompie) i to że mam złe doświadczenia z niegdyś posiadaną płytą Abit’a. Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Pogmeram w Google i zobaczę jak statystycznie wypada ocena tej płyty.

Wiadomo Wam może coś na temat różnic między płytami z dopiskiem i bez dopisku “Vista edition”? Czy one różnią się tylko sterownikami? Na tym kompie najprawdopodobniej (niestety) będzie działała Vista. Myślałem o Windows XP x64 ale to jest system tak samo niszowy jak Linux, przy czym na Linuxa spodziewam się większego wsparcia ze strony producentów sprzętu niż na WXP x64.

asus p5b deluxe, nie lubi ustawień na auto, np jak nagle zjedziesz z timingami fsb to płyta może już nie wstać.

Teraz nie ma sensu kupować drogich płyt na 965p, wyjdą peryny i zmiana proca=zmiana płyty.

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 16:34

Powinny się nazywać ‘‘m$ marketing edition’’

Jak chcesz Windowsa x64 to lepiej vistę np pod moją wi fi są stery do visty x64 a pod pro nie ma. A tak w ogóle to po co x64? Nie ma większej różnicy miedzy 32 bitami, jak na razie więcej jest więcej problemów z 64 niż pożytku.

No nie strasz mnie :shock: Czy komuś się to przytrafiło?

Podobnie jak obecnie nie ma już sensu inwestować w technologię 32bit. Ten komp ma mi starczyć na kilka latek jak poprzedni i jeśli już to będę raczej wymieniał całość, a nie ulepszał.

procesory nie, ale w system tak… później jak x64 stanie się popularne wymieniasz tylko system, bo proc go obsłuży :]

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 16:50

abit ab9 quadGT

poczytaj testy:

http://pclab.pl/art25142.html

w tym, ze pada podczas raptownego O/C?? :stuck_out_tongue:

Nie straszę wystarczy poszukać na purepc/pclab, wrażliwa płyta

32 bit jeszcze będzie w użyciu, każdy nowy proc obsługuje 32 i 64 bit, zmiana systemu to nie wymiana połowy kompa.

Też///

to się nazywa mieć ścisk w budzie :mrgreen:

http://img128.imageshack.us/my.php?imag … 080sd2.jpg

Jak masz kasę to bierz Abit QuadGT, karta legenda.

Cyfrowa sekcja zasilania procesora, wszystko masz w linku.

A karta Wo-Fi to groooosze :wink: 60-70zł.

Chyba że bardzo chcesz mieć penryna…

Powiedzcie mi szczerze opłaca się w to pakować :?:

Bo ja jakoś narazie nie mam zamiaru bo narazie płyty są do d*** :roll: