Jaki cichy dysk twardy polecacie?

Od kilku godzin siedzę przy kompie i usiłuję się zdecydować na jakiegoś twardziela, Mam kilka wytycznych:

 

Pojemność dysku - 2TB

interfejs - SATA III (6 Gb/s)

obr./min. - 7200

pamięć cache - 64MB

koniecznie -  cicha praca

 

Chciałem  kupić jakiegoś Samsunga, ale widzę, że jakaś posucha jest, Spory wybór oferuje WD, ale z kolei w wielu miejscach spotkałem się z opinią, że o ile sam dysk jest w miarę cichy to głowica lubi w nich hałasować i w związku z tym nie są polecane do cichych komputerów. W tej chwili mój PC pracuje tak cicho, że praktycznie go nie słychać. Specjalnie kiedyś takie podzespoły do niego dobierałem i chciałbym, aby taki pozostał.

Cena nie jest dla mnie tak istotna. Chciałbym, aby spełniał moje powyższe wymagania, Jeśli ktoś jest wstanie mi coś polecić to będę wdzięczny.

 

http://www.komputronik.pl/product/152724/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Seagate_2TB_SV35_7200_64MB_Serial_ATA-600_.html

 

Posiadam jego 1 TB wersję. Jako magazyn jest bezgłośny, nie wiem jak pracuje jako dysk systemowy.

Z WD  to tylko ten http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-2tb-3-5-sata-6gb-s-64mb-wd20efrx-500406/ (poziom hałasu 24dB)

 

 

Ps. dyski SSD nie generuja hałasu, ale to inna bajka bo 1TB kosztuje ok. 2 tysi

Dysk SSD 120GB już kupiłem dla systemu i programów. Teraz muszę mieć jakiś na pozostałe dane. Dzięki serdeczne za wasze propozycje, Zapoznam się z nimi. Czekam na kolejne :slight_smile:

Nie wiem czy WD robi takie dyski, ale ja mam WD blue 500gb i jest cicho.

Już kupiłem dysk, który polecił mi grabkamy. Troszkę boję się technologii IntelliPower, ale skoro udzielają na niego 36 miesięcznej gwarancji to mam nadzieję, że dwa lata spokojnie wytrzyma.