Jaki cichy zasilacz?

Witam

Po raz kolejny zwracam się do was o pomoc.

Chcę kupić zasilacz do mojego komputera.

Specyfikacja to:

i3 3225

ASRock H77 Pro4/MVP

Dwa dyski 500gb każdy

Sapphire Ati 5670 1gb DDR3

CD-ROM

4gb ram’u

W związku z tym mam dwa pytania.

Jaką moc powinienem wybrać? Nie zamierzam robić w najbliższej przyszłości żadnych aktualizacji sprzętu.

Drugie pytanie. Jaki najcichszy zasilacz możecie polecić? Poziom hałasu to bardzo ważna dla mnie sprawa, komputer mianowicie znajduje się w sypialni.

Trzecia rzecz, w związk uz tym, że mieskzam za granicą proszę was o wybór najlepszego zasilacza (do około 60f) z poniższej strony:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_st?hidden-keywords=400w%7C350w%7C460w%7C430w%7C380w%7C500w%7C600w%7C550w%7C650w%7C175w&qid=1374850353&rh=n%3A340831031%2Cn%3A!340832031%2Cn%3A428655031%2Cn%3A430514031&sort=salesrank

Cześć,

Na przykład XFX Core 450W (do twojej konfiguracji jest z zapasem)

Dodane 26.07.2013 (Pt) 17:56

W wyznaczonej kwocie mieści się też XFX Core 550W, ale to już zmyślą o rozbudowie komputera (np. o wydajną kartę graficzną)

Ok, cena dobra, opinie też dobre. Miałeś styczność z tym zasilaczem? Najbardziej interesuje mnie poziom hałasu przez niego wytwarzany.

Miałem styczność z tym zasilaczem (ale nie przez dłuższy czas), zasilacz był praktycznie niesłyszalny, trudno to stwierdzić, bo był zagłuszany przez wentylator na procesorze i inne wentylatory w komputerze.

Rozumiem. Muszę zamówić dzisiaj, więc wybór padł na zasilacz, który mi poleciłeś. Dzięki za pomoc!

W tej cenie według mnie najlepszym wyborem jest be quiet! L8 530W - http://www.amazon.co.uk/Be-Quiet-Pure-P … B005JS580A

Niektóre sztuki XFX są głośne, szczególnie pod obciążeniem. Dodatkowo w tym be quiet! masz modularne okablowanie.

Dużo się naczytałem o tym zasilaczu i niestety spora częśc użytkowników narzeka na hałas. XFX zamówiony, mam nadzieje, że trafię na cichą sztukę, jeśli nie to zmienię na tego Be Quiet

Ja mam zasilacz OCZ http://ocz.com/ i jestem bardzo zadowolony cichy,a także wydajny.

OCZ i cisza, jak się składa ciche kompy to na pewno nie kupuje się OCZ, i tzw obudów dla graczy które zwykle są jednym wielkim sitem.

BQ będzie cichy wentylatory mają bardzo dobre ale na serwis ogólnie BQ lubią wracać może trafisz na dobrą sztukę ale ja osobiście nie kupił bym BQ, bo wracały wszystkie serie i modele i to sporo, XFX będzie cichy (u siostry w kompie zamontowałem 450W jest cicho) do wer 550W, powyżej nie kupuj 650W jest głośny z prawie zerowym obciążeniem, jak chcesz kupić naprawdę cichy i porządny to Seasonic tylko do SS będzie musiał pewnie dołożyć i nie kupuj budżetowych Seasoniców z serii ET, bo okablowanie to loteria możesz mieć 2 lub jeden PCI-E lub w ogóle nie mieć.

Polecam poczytać o testach OCZ,gdzie są podane wyniki głośności.

Miałem okazje posłuchać jak pracują różne modele, i wiem że są zasilacze cichsze od OCZ, szczególnie budżetowa seria Core 500W która piszczy nawet przy wyłączonym komputerze.

Piszesz o OCZ beee,a Seasonic polecasz,zaznajom się jacy producenci robią zasilacze dla OCZ.

Generalnie XFX od ponad miesiąca śmiga w moim komputerze. Jestem w 100% zadowolony! Dzięki za pomoc!