Jaki CMS na początek?

Witam,

Chciałbym zacząć się uczyć tworzenia stron w jakimś cms’ie. Mam na uwadzę Wordpress, Joomla, Drupal lecz nie wiem, który wybrać. Trochę poczytałem na ich temat lecz wolałbym usłyszeć/przeczytać opinie ludzi, którzy są w tym obeznani. Interesuje mnie bardziej tworzenie stron z informacjami/portfolia itp. niż tworzenie bloga. Co byście doradzili?

Tworzenie skórek do wordpressa jest bardzo przyjemne. Sam Wordpress jest bardzo przyjazym CMS’em, ławty w obsłudzie i oferuję ogromną liczbę pluginów.

Proponowałbym:

  • Joomla! - bardzo wiele poradników, darmowych skórek i wiele możliwości

  • Wordpress - bardziej na bloga, ale wyglądem da się łudząco zbliżyć do innych CMS-ów

Innych nie miałem okazji przetestować, ale jeśli chcesz mieć większe możliwości w modyfikacji to joomla:)

CMS Made Simple

Typo3

Typo3 na początek??? OMG no pewnie po co tracić czas na naukę pierdołów jak od razu można opanować coś konkretnego :smiley:

Samo poznanie jednego skryptu to mało bo do różnych rzeczy różne skrypty się wykorzystuje. Ja bym obstawiał na początek Wordpressa a potem Joomle. Drupal już trudnawy jest.

Otóż to :slight_smile: Raz a porządnie :slight_smile:

Hmm widzę, że zdania są dość różnorodne. Jakoś przychylniej patrzę na Joomle. Hmm zastanowię się jeszcze, ale chyba Joomla. :slight_smile:

Wczoraj zainstalowałem CMS Windu jakiegoś Polskiego programisty, wygląda całkiem sympatycznie i wydaje mi się że na początek jest to dobry wybór, albo przynajmniej godny uwagi. W końcu to Polski produkt :wink:

a masz do tego jakieś wsparcie? Choćby darmowe na forach. A są do tego dodatki typu galeria, forum, integracja z FB, moduł ogłoszeń i tysiące innych? Do prostej strony nada się i taki ale jak potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego to wątpię żeby taki autorski skrypt dał radę. Zwyczajnie jeden człowiek wszystkiego nie jest w stanie zrobić.

Polecam systemy zarządzania treścią: PHP-Fusion lub WordPress.

Pozdrawiam.