Jaki CMS + program na Windows Mobile z Bazą danych

Siemka, nie wiedziałem czy umieścić to tutaj czy w dziale programowanie więc jakby coś to sorki. Mam prośbę, muszę zrobić stronę internetową z bazą danych biura nieruchomości, zależy mi żeby na stronie była możliwość rejestracji/logowania plus formularz który będzie wysyłany na mojego maila z danymi nieruchomości oraz system dodawania ogłoszeń ze zdjęciami (oczywiście wszystko na bazie danych) dodatkowo muszę zrobić program na windows mobile zeby pobierał informacje z bazy danych na temat tych ogłoszeń (tych które zostaną dodane na stronę) oraz harmonogramu dla pracownika (gdzie i o której godzinie ma się udać). Dlatego chciałbym wiedzieć w jakim CMS-ie to zrobić najłatwiej i jak dobrać się do bazy poprzez aplikację na PDA (korzystam z Visual Studio 2008)

Pozdrawiam :slight_smile:

Hmm… CMS-y służą raczej do publikacji treści, bazę danych mają swoją więc raczej to rozwiązanie odpada. Lepiej wg mnie napisać taką aplikację od nowa - jeżeli masz chwilkę czasu to najlepiej skorzystaj z jakiegoś frameworka - ja piszę w Symfony (taka aplikacja w tym, pod warunkiem że się zna ten framework to max 3 dni roboty), ale są też inne - Zend Framework, CakePHP, Yii, Code Igniter itd. (jeżeli gdzieś się pomyliłem w nazwie to przepraszam). Zaletą Symfony jest niewątpliwie automatyczna generacja panelu administracyjnego (http://www.symfony-project.org/screencast/admin-generator) :wink: Jeżeli chcesz więcej informacji skontaktuj się ze mną na PW, albo jeszcze lepiej na gg (18884023). No i zapraszam na moją stronę (adres w podpisie) gdzie możesz znaleźć narzędzia które Ci ułatwią pracę.

Dodane 26.12.2010 (N) 21:29

A co do PDA - myślę że można zrobić prosty programik który wysyła nagłówki HTTP do odpowiedniej podstrony/modułu aplikacji wraz z loginem, hasłem oraz typem zwracanej zawartości (ogłoszenia/harmonogram). Strona zwróci dane np. w postaci XML a programik je odczyta :slight_smile: