Jaki cooler i czy to powodem samoczynnych restartów?

Witam jestem zainteresowany zmianą coolera na CPU AMD Athlon64 3800+(rzeczywistej2400)cooler-wentylator CK8-8JD2B(CK8-8JD2B) chyba ten gdyż nie widziałem oznaczenia,Ram1024MB,HDD200GB,K.graf.:Gigabyte GeForce 6600 PCI-E 128MB.zasilacz Fell 350W. Problem polega na tym że czasem nawet niekożystając z netu do gier czy innych spraw potrafi sie zrestartować, to samo sie robi i niespodziewanie podczas grania w różne gry i te stare i te całkiem nowe,kilka razy zresetował sie oglądając filmy , pozatym wyczytałem,cytuje"Najniższą temperaturę, po 30 minutowym wygrzewaniu CPU odnotowaliśmy na chłodzeniu AKASA Evo98 922, było to aż 51 stopni. Aż, bo jednak modele Athlon 64 wyposażone w jeden rdzeń nawet po podkręceniu i podwyższonym napięciu, rzadko rozgrzewają się do 45 stopni.". Prosze aby do tego postu odnieść sie jako porada jaki cooler kupic aby zmniejszyc temperature w artykule napisano i nietylko tym skąd jest powyższy cytat(adres strony:http://pcarena.pl/page/76959/single/Coolery-na-Socket-939-Przegld . aby obniżyc temperaturę ,mój podczas rozruchu ma 47-49 stopni co uważam za wysoką , jaki coolerek kupic aby był wydajny z obniżeniem temperatury,nieglośny i niewiem czy to wazne z obrotami z tego co sie orientuje moj ma 2500 obrotow na procku ale czy to prawda??

Wyżej wymieniony cooler Akasa pochodzi z artykułu adres strony podany w poscie. Wszystkim zyczliwym za odpowiedz i dobra rade co do zmiany i na jaki cooler serdecznie z góry dziekuje, dodam że zakup coolera max.do 150PLN acha i jeszcze jedno czy ważny jest układ nawiewu? chodzi o to czy cooler z nawiewem ze scianki bocznej i tuby czy bez np jak w przypadku Arctic Cooling Freezer 64 Pro i tego typu coolerów z wiatrakiem z boku nie na procek a z boku?? Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze za życzliwe odpowiedzi .

Nie ten dział przenoszę

w biosie masz taką opcję (zabezpieczenie przed nadmierną temperaturą, przegrzaniem) mianowicie mozesz w niej ustawić temperaturke po osiągnięciu której komputer sie zrestartuje… :slight_smile:

A ile masz w stresie?

Dotknij do radiatora, czujniki mogą przekłamywać.

Radiator przeczyszczony z kurzu?

Pasta boxowa?

Sprawdź ram memtestem, i zobacz ale ręcznie jak się grzeje karta i chipset płyty, zobacz czy kondensatory nie są wypukłe.

Prędzej ten zasilacz powoduje restarty, niż temp proca, mój raz się rozgrzał do 83 i nic się nie resetowało.

Zmienił bym na początek zasilacz na Amacroxa ax450 i pastę na arctic silver 5.