Jaki CPU do D2344-a2 (E5915)

Witam poszukuje informacji na temat płyty gł D2344-A2 (e5915) Fujitsu do tej pory mialem procesor Intel CeleronD352 na sockecie LGA 775…  Jaki moge włożyć maxymalny procek coś najlepiej z dwoma rdzeniami ???

Core 2 Duo na szynie FSB 800-1066MHz (maksymalnie E6600 2.4GHz) będzie działał na tej płycie.

Jesli moge zapytać mam dostep do takiego procesora 

Intel Core 2 Duo E6550

-Taktowanie 2x2.33GHz

 

Czy bedzie działał na tej płycie ???

 

Płyta nie obsługuje modeli z fsb 1333MHz.

a który lepszy 

Intel Dual-Core E6600 (3,06GHz/2M/1066)

VS !!!

Procesor Core 2 Duo E6600 2x 2,40GHz/4M/1066

Tylko core 2 duo będzie na pewno obsługiwany. Z Pentiumem musiałbyś już zaryzykować. 

Z tych dwóch Pentium jest trochę wydajniejszy dzięki wyższym taktowaniom. 

hej Longhorn2009 potrzebuje pomocy co do tej płyty nie moge znaleźć specyfikacji i odnaleźć zworki do resetu biosu …  czy ta płyta coś takiego posiada ???

Musisz szukać zworki oznaczonej CLR CMOS, jeśli nie będzie jej reset biosu możesz wykonać wyciągając baterie CMOS. Dokumentacji możesz szukać na stronie komputera, to płyta OEM.

no chyba załatwiłem kompa …  zakupiłem Procesor Core 2 Duo E6600 2x 2,40GHz/4M/1066 włożyłem do płyty i komputer zaskoczył tylko na dzień dobry w biosie wyskoczyło “no microcode update loaded for booting processor” ale wcisnąłem f1 i poszło dalej jak windows sie uruchomil odpaliłem g-puz wyskoczyło że widzi go jako E6600 ale z obsługi taktowania wyskoczylo ze ma 2x1600Mhz. Wiec zmieniłem na stary procek gdzie komp sie uruchomił i po chwili zawiesił …  i do tej pory już sie nie uruchamia … komputer się włącza ale wiatraki na procku startują i zwiekszają swoją prędkość jak by miały odfrunąć i nic … zworki ta płyta nie ma  pozostaje mi zostawić ją odłączoną od prądu i bez bateri na płycie może jutro wstanie…

Sprawdź dokładnie, może nawet pomagając sobie lupą czy nie uszkodził się socket na płycie, gdzie montujesz procka. Wszystkie piny muszą być idealnie proste. Zamiast z powrotem zmieniać procesor mogłeś wejść w bios i spróbować ręcznie ustawić właściwy mnożnik, a tym samym taktowanie.

Witam udało mi się uruchomić wkońcu komputer … po aktualizacji biosu przestał zgłaszać błąd obsługi procesora. Lecz procesor Core 2 Duo E6600 2x 2,40GHz/4M/1066   w windowsie jest widziany jako 2x 1600mhz … czy da sie go przestawić żeby był widziany jako 2x 2400mhz, zeby mu mnożniok przestawić z 6 na 9 ???

 

e6600.jpg

Musisz szukać opcji ratio support lub podobnej. 

Jedyna opcja w BIOsie dotycząca CPU to …

bios.JPG