Jaki cpu mogę włożyć do

Witam.

Jakiś czas temu  popsuł mi się laptob (Na amen)

Więc odpaliłem swojego starego pc wszystko śmiga ale bebechy trochę stare.

Postanowiłem powymieniać podzespoły na nowezacząłem  od karty graficznej  i ramu wszystko się udało.

(Parometry kompa)

System
    Windows XP Professional 32-bit Dodatek Service Pack 3
CPU
    Intel Core 2 Duo E7400 @ 2.80GHz 32bit   41 °C
    Wolfdale 45nm Technology
RAM

4,00GB Single-Channel DDR2 @ 399MHz (5-5-5-18)</u>  

Motherboard
    Intel Corporation DP43TF (CPU 1)
Graphics

L1720B (1280x1024@60Hz)<br>

2047MB NVIDIA GeForce GT 640 (MSI)    30 °C</u>  

Storage
    465GB Seagate ST3500410AS (SATA)    35 °C
Optical Drives
    HL-DT-ST DVD-RAM GH22LS30
    DTSOFT Virtual CdRom Device
Audio
    NVIDIA High Definition Audio

Chcałbym wymienić prcesor na 64bit 3ghz i 4 rdzenie.

Tylko pojawia się problem jaki wybrać?

Jaki? Najszybszy jaki znajdziesz za rozsądne pieniądze. Np. jakiś  Q9450. Pytanie czy ma sens inwestować w tak archaiczny sprzęt.

 

Wpisując w google nazwę płyty, dochodzisz w dwa kliknięcia do listy wspieranych CPU - http://processormatch.intel.com/Processors/CompatibleProcessors?componentName=DP43BF

 

Poszukaj na allegro, co da się tanio kupić.

A ja od siebie jeszcze dodam, że warto sprawdzić, czy na stronie producenta płyty głownej (tu: Intel) nie ma nowszej wersji BIOSu dla tej Twojej płyty głownej - i jeśli tak, to warto (ostrożnie) wgrać tę najnowszą wersję, bo może ona zawiera zmiany związane ze wsparciem nowszych procesorów (w tym tego co chcesz kupić i zamontować).

A jest sens inwestować w ten sprzęt?. C2D E7400 posiada zestaw instrukcji 64bit, więc jest to procek 64 bitowy. Nawet jak wymienisz na jakiś czterordzeniowy czy coś zyskasz?.

Sprzęt mimo że trochę lat ma to i tak daje radę Gta 4 na maksymalnych ustawieniach chodzi w 50-60 fps’ach.

komputer przeszedł z czasów windows 95 do xp a potem zniknął w zapomnienie.

Koszt naprawy laptopa jest większy od wymiany podzespołów w tym. 

Niestety procek jest starego sortu 32 bitowego.

Może tylko system masz 32bit, proc jest w architekturze x64 http://ark.intel.com/pl/products/36500/Intel-Core2-Duo-Processor-E7400-3M-Cache-2_80-GHz-1066-MHz-FSB

Oczywiście, że tak.