Jaki czas 1 ładowania Alcatel ;)

hej

Kupiłem sobie tel. Alcatel OT-C630, i mam 1 pytanko odnośnie tego telefonu :mrgreen:

Czy formatuje się w nim baterie??, bo nie wiem

I jaki czas wynosi ładowanie

Proszę o odp.

Bateri Li-lon i Li-pol sie nie formatuje. Ładujesz az sie naładuje

aha dzięki

ładujesz 12h na wyłączonym fonie.

i aż się rozładuje

on będzie jęczał że rozładowana, ale ma się sam wyłączyć! i powtózyć to 3 razy!

Przestań pie******, nie wiesz to nie gadaj. Niczego się nie “formuje” szczególnie nowych baterii li-on i li-pol

Taka jest zasada jak pisze naughty_pawel. Fakt faktem jedni piszą tak inni piszą inaczej, każdy ma swój punkt widzenia. Tak naprawde to trzeba formować baterie przed jej używaniem. Nigdzie oficialnie w instrukcjach nie ma napisane że trzeba ją formować, ładować 12 czy 15 godzin na wyłączonym telefonie. Ale widnieje zapis w instrukcji ( na przykładzie NOKII ) że bateria osiąga pełną wydajność po 2 - 3 naładowaniach. Lepiej poświęcić to 3 razy po 12 godzin niż później uszkodzić baterie.

TYLKO Ni-mh i Ni-Cd. Formowanie innych może tylko uszkodzić ogniwo. Ludzie ile razy można wałkować to samo! !!

To chyba o czymś świadcz, co nie?? :evil: ](*,)

Normalnych ładowaniach, a nie jakimś formowaniu!

Zostawiając ładowarkę pod napięciem przez taki długi czas tylko przyczyniasz się do globalnego ocieplenia klimatu i większych rachunków za prąd.

bigkoras różnie z tym jest. Najlepiej by było żeby na ten temat wypowiedzieli się Producenci typu Nokia, Alcatel, Sony Ericsson itp. Jak by ciut jasniej napisali instrukcje czy trzeba formować czy nie to takim uzytkowniką jak my wszyscy było by o wiele łatwiej. A tak to jest napisane pobieżnie i nie wiadomo co z tym zrobić. Do tej pory z tego co wiem to żaden Producent nie opublikował na swojej stronie WWW informacji na temat formowania baterii. I stąd wychodzą nie porozumienia i nie domówienia na temat formowania baterii. Ciekaw jestem jak by się ustosunkowała Nokia jak by wysłał do niej zapytanie czy należy formować baterie czy też nie?. Czy by coś innego napisali czy tak samo jak w instrukcji jest. Możliwie że wyśle do nich takie zapytanie.