Jaki czytnik ebooków do 300zł polecacie?

Ostatnio doszedłem do wniosku, że przydałby mi się dobry ebook, a że kompletnie się na nich nie znam to chciałbym poprosić was o radę jaki model wybrać, czym się sugerować, na co zwracać uwagę. z góry dzięki za pomoc.

Po pierwsze: ebook to książka, gazeta lub inna publikacja. To, o czym piszesz to prawdopodobnie czytnik ebooków (e-książek).

Po drugie: np. Kindle od Amazona korzysta z wyświetlacza z e-inkiem. Czyta się na tym zdecydowanie lepiej niż na wyświetlaczach lcd.

Po trzecie: sam z powodzeniem czytam od jakiegoś czasu książki na moim Samsungu Galaxy SII. Wyświetlacz powyżej 4 cali w zupełności do tego wystarcza.

Wybór czytnika e-książek nie jest taką prostą sprawą, zależy on bowiem w dużej mierze od tego, czego oczekuje przyszły użytkownika takiego urządzenia.

  • Jeśli zależy ci na długiej pracy na baterii i komforcie czytania to polecam coś z wyświetlaczem w technologii e-ink.

  • Jeśli planujesz przeglądać kolorowe publikacje, to wtedy e-ink odpada, bo to technologia monochromatyczna (wyświetla tylko kolor biały i czarny).

Warto się też zastanowić nad tym, czy nie warto zapłacić więcej i kupić urządzenie o znacznie szerszym zastosowaniu.

Chyba chodzi Ci o czytnik e-booków, a nie o same e-booki. :stuck_out_tongue:

Ja Ci nie polecę żadnego, bo sam jeszcze nie mam, ale zwróciłbym uwagę na wielkość ekranu oraz technologię “pigmentu” (odpadają tańsze ekrany typu TFT).

Oczywiście chodziło mi o czytnik ebooków, coś dzisiaj nie jest mój dzień. Głównie chodzi mi o spory komfort czytania. Myślę, że kolory monochromatyczne mi wystarczą.

Konrad93 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Polecam Czytnik Onyx Boox X61E z e-papierem za 399 PLN + transport.

Strona edycji limitowanej: http://czytniki.nexto.pl/?partner=143524

Nexto, lider na rynku e-booków, po wprowadzeniu pionierskiego rozwiązania płatności 1-kliknięciem, udostępniania trzech formatów przy jednym zakupie oraz wdrożeniu aplikacji mobilnych na Androida i iOSa, znów przygotowało coś wyjątkowego. Właśnie ruszyła wyprzedaż czytników z e-papierem w najlepszej cenie na rynku.

Onyx Boox X61E to jeden z najlepszych modeli na rynku wykorzystujących technologię E Ink®, zwanej także elektronicznym papierem. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dedykowane specjalnie pod czytanie ebooków, dzięki któremu ekran czytnika wygląda tak samo jak strona w książce i nie męczy oczu jak wyświetlacze LCD.

Cena czytnika w ofercie Nexto to zaledwie 399zł, co oznacza obniżkę o 200zł od ceny detalicznej, bez żadnych kosztów ukrytych – dostawa kurierem jest darmowa.

W tej cenie nie da się nic polecić. Chyba, że ściągniesz sobie prywatnie (bez cła) najtańszego ad-supportowanego “kundla” z amazon.com . Ponieważ stawiasz na komfort więc w grę wchodzi jedynie e-papier, zapomnij o wyświetlaczach LCD. Jeśli planujesz czytać techniczne PDFy, nie poddane OCR’owi skany, ilustrowane materiały to musisz dysponować minimum 10" ekranem. A wtedy do kwoty z tytułu dodajesz jeszcze “1” na początku.