Jaki darmowy antywirus i po co są aktualizacje systemu?


(Komputerowa_Panna) #1

Witajcie :slight_smile: tydzień temu kupiłam od brata używanego laptopa Toshiba Satellite L760-137 ma on świeżo postawiony system Windows 7 i mam dwa pytania:

1.Jakiego darmowego antywirusa możecie mi polecić? ( Tylko nie AVG bo mój brat instalował go na każdym laptopie/komputerze i mam go dość :stuck_out_tongue: )

2.Po co są aktualizacje systemu? Ja uważam że nie są jakoś szczególnie potrzebne, raz że czasem długo się instalują a dwa czasem w trakcie instalacji się zatrzymuje i nie chcę się dalej instalować (tak było w przypadku laptopa Toshiba Satellite C850-12R mojej mamy).


#2

Dla Ciebie, czyli dla osoby, która uważa, że aktualizacje systemu nie są potrzebne, tak naprawdę można polecić jakikolwiek antywirus.

Na napisanie powyższego posta straciłaś więcej czasu, niż byś straciła w wypadku, gdybyś starała się znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie w sieci.

Ja przez kilka lat na Windows 7 używałem Microsoft Security Essentials i był dla mnie w zupełności wystarczający. Jestem świadomym użytkownikiem, wchodzę zawsze na znane mi strony, ściągam z pewnych źródeł.

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html

W kwestii antywirusów zadawanie pytań często nie ma sensu podobnie, jak w wielu innych przypadkach. Bo każdy poleci Ci coś innego i nadal nie będziesz wiedziała, co jest dobre dla Ciebie.

Co do aktualizacji, to znam osoby, które działały na swoim sprzęcie z Windows 7 przez lata i nie instalowały aktualizacji lub robiły to rzadko i nie wpływało to na ich pracę. Aktualizacje systemu naprawiają jego błędy, usprawniają pewne rzeczy, przynoszą nowsze wersję składników systemowych, programów. Więcej o tym możesz poczytać na stronach Microsoftu. Od Ciebie zależy, czy wyłączysz aktualizacje. Czy warto wyłączyć? Tu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Nie będę o tym pisał, ale wspomnę, że aktualizacje pogorszyły kiedyś stan mojego dysku SSD. System się wtedy wysypał i trzeba go było ponownie zainstalować. Nie mówię już o tym, że wysypywanie systemu i problemy z zainstalowaniem aktualizacji to ostatnio częsty problem.

Jak więc widzisz, moja wypowiedź Ci w żaden sposób nie pomaga. Może ktoś inny będzie bardziej pomocny. :stuck_out_tongue:


(IPSEN) #3

 Uruchom -HWMonitor- portable nie zamykając programu,włącz film w HD na YouTube na ok 15min.  zrób screena z programu i pokaż na forum


(Komputerowa_Panna) #4

Powiem tak, owszem mimo to że aktualizacje są nie potrzebne to instaluje je tak jak brat prosił i postępuje zgodnie ze wskazówkami. Po prostu mam uraz do aktualizacji po tym co się działo z laptopem mojej mamy, nie chciał się włączyć, zawieszał się często, wywalało błędy…


(kuba3351) #5

Jeśli chodzi o aktualizacje, dawniej sprawa była prosta - po prostu instalować. Swego czasu nie wolno było podłączyć Windowsa XP do internetu bez zainstalowania aktualizacji. Inaczej zostawał zasyfiony w ciągu kilku minut. Teraz sprawa jest inna. Teraz można instalować aktualizacje jeśli się wie, które zainstalować a które nie. Inaczej do systemu zostanie wgrany dodatek odpowiadający za telemetrię Microsoftu, pojawią się reklamy zachęcające do instalacji Windows 10, a teraz nawet są doniesienia, że wyjdzie aktualizacja która spowoduje samoczynną zmianę systemu na Windows 10, więc trzeba uważać. Co do antywirusa to Comodo Internet Security.


(rgabrysiak) #6

Aktualnie najlepszy darmowy antywirus?

Mała podpowiedź, wpisując w forumową wyszukiwarkę tudzież w Google, Bing frazę darmowy program antywirusowy, znajdziesz więcej takich tematów.


(Komputerowa_Panna) #7

Na razie mam te aktualizacje zainstalowane: Bez_tytu_u.jpg


(angry) #8

Możesz Avast :slight_smile: dla początkujących łatwy, ale nie wiem czy nie zamuli


(Atronics) #9

tym sobie skanuj , to jest darmowy skaner

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner