Jaki darmowy antywirus i po co są aktualizacje systemu?

(Komputerowa_Panna) #1

Witajcie :slight_smile: tydzień temu kupiłam od brata używanego laptopa Toshiba Satellite L760-137 ma on świeżo postawiony system Windows 7 i mam dwa pytania:

1.Jakiego darmowego antywirusa możecie mi polecić? ( Tylko nie AVG bo mój brat instalował go na każdym laptopie/komputerze i mam go dość :stuck_out_tongue: )

2.Po co są aktualizacje systemu? Ja uważam że nie są jakoś szczególnie potrzebne, raz że czasem długo się instalują a dwa czasem w trakcie instalacji się zatrzymuje i nie chcę się dalej instalować (tak było w przypadku laptopa Toshiba Satellite C850-12R mojej mamy).

Dla Ciebie, czyli dla osoby, która uważa, że aktualizacje systemu nie są potrzebne, tak naprawdę można polecić jakikolwiek antywirus.

Na napisanie powyższego posta straciłaś więcej czasu, niż byś straciła w wypadku, gdybyś starała się znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie w sieci.

Ja przez kilka lat na Windows 7 używałem Microsoft Security Essentials i był dla mnie w zupełności wystarczający. Jestem świadomym użytkownikiem, wchodzę zawsze na znane mi strony, ściągam z pewnych źródeł.

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html

W kwestii antywirusów zadawanie pytań często nie ma sensu podobnie, jak w wielu innych przypadkach. Bo każdy poleci Ci coś innego i nadal nie będziesz wiedziała, co jest dobre dla Ciebie.

Co do aktualizacji, to znam osoby, które działały na swoim sprzęcie z Windows 7 przez lata i nie instalowały aktualizacji lub robiły to rzadko i nie wpływało to na ich pracę. Aktualizacje systemu naprawiają jego błędy, usprawniają pewne rzeczy, przynoszą nowsze wersję składników systemowych, programów. Więcej o tym możesz poczytać na stronach Microsoftu. Od Ciebie zależy, czy wyłączysz aktualizacje. Czy warto wyłączyć? Tu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Nie będę o tym pisał, ale wspomnę, że aktualizacje pogorszyły kiedyś stan mojego dysku SSD. System się wtedy wysypał i trzeba go było ponownie zainstalować. Nie mówię już o tym, że wysypywanie systemu i problemy z zainstalowaniem aktualizacji to ostatnio częsty problem.

Jak więc widzisz, moja wypowiedź Ci w żaden sposób nie pomaga. Może ktoś inny będzie bardziej pomocny. :stuck_out_tongue:

(IPSEN) #3

Uruchom -HWMonitor- portable nie zamykając programu,włącz film w HD na YouTube na ok 15min.  zrób screena z programu i pokaż na forum

(Komputerowa_Panna) #4

Powiem tak, owszem mimo to że aktualizacje są nie potrzebne to instaluje je tak jak brat prosił i postępuje zgodnie ze wskazówkami. Po prostu mam uraz do aktualizacji po tym co się działo z laptopem mojej mamy, nie chciał się włączyć, zawieszał się często, wywalało błędy…

(kuba3351) #5

Jeśli chodzi o aktualizacje, dawniej sprawa była prosta - po prostu instalować. Swego czasu nie wolno było podłączyć Windowsa XP do internetu bez zainstalowania aktualizacji. Inaczej zostawał zasyfiony w ciągu kilku minut. Teraz sprawa jest inna. Teraz można instalować aktualizacje jeśli się wie, które zainstalować a które nie. Inaczej do systemu zostanie wgrany dodatek odpowiadający za telemetrię Microsoftu, pojawią się reklamy zachęcające do instalacji Windows 10, a teraz nawet są doniesienia, że wyjdzie aktualizacja która spowoduje samoczynną zmianę systemu na Windows 10, więc trzeba uważać. Co do antywirusa to Comodo Internet Security.

(rgabrysiak) #6

Aktualnie najlepszy darmowy antywirus?

Mała podpowiedź, wpisując w forumową wyszukiwarkę tudzież w Google, Bing frazę darmowy program antywirusowy, znajdziesz więcej takich tematów.

(Komputerowa_Panna) #7

Na razie mam te aktualizacje zainstalowane: Bez_tytu_u.jpg

(angry) #8

Możesz Avast :slight_smile: dla początkujących łatwy, ale nie wiem czy nie zamuli

(Atronics) #9

tym sobie skanuj , to jest darmowy skaner

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner