Jaki darmowy antywirus polecacie?

Żeby dowiedzieć się co i jak wystarczy adres - https://www.av-test.org/en/antivirus/
Jest to strona organizacji która przeprowadza regularnie testy i zamieszcza rankingi.

Ludzie, nie polecajcie Kasperskiego, bo to ruski szpieg… Lepiej tradycyjnie wziąć Avasta albo Malwarebytes i tyle.

Ja wolę i tak Eset…

Kaspersky- szpieg. Avira- sama odinstalowuje się podczas infekcji komputera. Avast- sam instaluje wirusy. AVG- czy to aby nie klon kaspersky’ego? Panda- szpieg, wyprowadza dane z komputera i mocno obciąża system. Comodo jest najlepszy, ale dla użytkowników o gruntownej i praktycznej wiedzy informatycznej. Microsoft Security Essentials- produkt producenta systemu. Tylko producent zna słabe i mocne strony swojego produktu. Ten polecam, bazując na swoich doświadczeniach z wcześniej wymienionymi.

A Eset na tej liście gdzie?

Po tym jak Microsoft przepuścił mi koparkę kryptowaluty, która podszyła się pod proces Javy, to wróciłem do Avasta…

Ja mam tylko w win 10, defender i zapora :slight_smile:

Ze swojej strony dodam że żaden absolutnie antywirus nie zastąpi myślenia.
Od lat korzystam wyłącznie z systemowego defendera na wszystkich komputerach i kompletnie nic niepożądanego się nie dzieje.

Do defender polecam jeszcze zabezpieczyć się w unchecky. :slight_smile: