Jaki darmowy antywirus polecacie?

System poinformował mnie, że nie ma ochrony antywirusowej - nie wiem jakim cudem tak długo go używam i nic mu nie jest :wink: ale koniec żartów. - Potrzebuję w miarę dobrego antywira do ochrony systemu. - Nie robię na kompie nic szczególnego, więc nie musi to być super agent ochrony, ale taki, który zabezpieczy przed ewentualnymi szkodami i żebym mogła przeskanować system, bo może coś tam cicho siedzi i czeka na odpowiedni moment :wink:
Jakie darmowe oprogramowanie polecacie na Windows7?

Z darmowych antywirusów to myślę, że Panda nie jest najgorsza.

1 polubienie

Kaspersky free

Panda ma ostatnio duże problemy z użyciem CPU. Przy większych plikach na windows 10 zużywa 100% CPU.

Więc jeśli nie Panda, to co?
Proszę o przykłady niesprawiających problemów w użytkowaniu oprogramowań.
No i ja mam Windows7, więc nie wiem czy Panda sprawia takie same problemy jak na 10. - Może ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć występowanie problemów z pandą na siódemce?

Avast.

1 polubienie

Polecam od microsoftu :slight_smile:

2 polubienia

Defender ma b. słabą wykrywalność. Avast czy AVG będą znacznie lepszym wyborem.

Nie widziałem problemów z Pandą na Windows 7.

Defender. Jeśli nie pasuje to Avira.

Wcale nie taką bardzo słabą. Po prostu średnią. W zamian jest bardzo lekki.

Comodo lub cały pakiet Comodo Internet Security.

Kaspersky Free AV :slight_smile:

defender to jakaś marna podróbka antywirusa to daje tak marną ochronę że nawet szkoda coś takiego polecać. Z darmowych polecam pandę lub kaspersky free. Jeśli chodzi o płatny program to Arcabit jest całkiem dobrym antywirusem

zbigg47 - dzięki za ten wpis. Będę miała więcej informacji.
Wcześniej wpisałam w wyszukiwarkę forum słowo “antywirus”, ale ograniczyłam się do działu Windows7, bo chodziło mi o oprogramowanie na siódemkę, a ten wpis dotyczy Windows10.
No i ja nie jestem kompletnym laikiem w tej kwestii, więc opierając się na tym co przeczytam, wybiorę to, co uznam za najlepsze dla mojego laptopa.
Na razie przychylam się do AVG Free i Panda Free.

AVG i AVAST teraz to jedna firma. Avast popsuł już dawny dobry AVG.

To nieciekawie… Używałam kiedyś AVG i był naprawdę dobry. - Jednak porównując Pandę i AVG, widzę, że AVG ma lepsze opinie i aktualizację z października, a Panda ma podobnie dobre opinie, ale ostatnią aktualizację z marca. - Czy to znaczy, że nad rozwojem Pandy nie bardzo pracują?

Kaspersky Free AV

Poczytaj o aferze z Kasperskym.

Odnośnie afery z Kaspersky, może przestaniemy używać też AdGuard (bloker reklam rosyjskiego autorstwa), bo również kradnie dane, jak Kaspersky. To i to rosyjskie… A czy wierzysz w prawdziwość tej afery? Dla mnie to przepychanki USA - Rosja.