Jaki darmowy hosting wybrać?

A ja też się z wami podzielę

dla mnie yoyo.pl jest dobry.

uggo.pl lub 000webhost.com

Ja na płatnym xaa.pl i jestem zadowolony

http://www.najlepszy-serwer.pl czyli 000webhost najlepszy!

a ja poszukuję darmowego hostingu, który obsługuję AJAX i ma dużo miejsca.

No nie wiem czy pan znajdzie darmowy hosting bez reklam.

Z mojej strony polecam unl.pl.

A ja polecam xaa.pl

Co to jest 4 złote na miesiąc przez sms-a,lub na konto?

A masz cpanel i wszystko inne.

Strona szybko działa

00webhost wbrew pozorom dokleja jakieś reklamy do kodu. Uggo już dawno padło i nie istnieje.

no niestety, stara prawda kolejny raz się sprawdza: jak coś kosztuje tak działa…

zastanawia mnie tylko skąd tak wielki opór aby wydać kilka zł/m-c (np. tu VIPserv.org) jeśli ma się konkretne i wcale nie podstawowe wymagania - bo skąd darmowy serwis ma brać kasę na opłacenie łącza / serwera jeśli nie z reklam :?:

a gdy już zapłacę, mogę wymagać - co więcej admini VIPserv.org są bardzo otwarci na sugestie i wiele rozwiązań wprowadzili po sygnałach od użytkowników - i w rezultacie mam co chcę i jak chcę

Nie każdego stać na płatny. Ja kiedyś testowałam kilka płatnych i też wcale tak dobrze nie chodziły. Nie szło np. wgrać bazy, panel jakiś trudny w obsłudze itd.

to prawda, że płatny płatnemu nierówny - sam byłem i nadal jestem zaskoczony tym jak bardzo niewygodne i oferujące mało opcji konfiguracyjnych są serwery home.pl czy nazwa.pl, na przykład mając domeny firma1.pl oraz firma2.pl nie można założyć osobnych kont pocztowych biuro@firma1.pl i biuro@firma2.pl, bo będą trafiały do jednego worka o nazwie biuro, gdzie na VIPserv.org nie ma z tym żadnego problemu - a takich przykładów można by jeszcze wiele przytoczyć

i zgadzam się również, że nie każdego stać na płatny hosting - tylko niech wtedy nie narzeka że coś nie działa jak sobie wymarzył albo reklamy mu się wyświetlają - zgodnie ze starą maksymą ekonomistów: ma czegoś takiego jak darmowy lunch

To zależy, bo jest wiele darmowych hostingów bez reklam. Ja aktualnie mam awarię z hostingiem na którym jestem, ale to jest właśnie różnica: darmowy hosting + awaria = nerwy, płatny hosting + awaria = podwójne nerwy bo za to płacisz. Vipserv niby prezentuje się ciekawie, ale akurat oferta która by mnie inreresowała 9.90/m-c to troszkę dużo, na rok to wyjdzie ponad 100 zł.

fakt, awaria to zawsze nerwy - ale na vipserv byłem już kilka razy zaskoczony gdy o 2 w nocy coś padło (albo innym razem sam zepsułem pół konta) i po kilku minutach od zgłoszenia problemu mail “już działamy” i w rozsądnym odstępie czasu (w zależności od kalibru usterki) kolejny “zrobione i działa”

sam mam dokładnie ten pakiet o którym piszesz, opłacam chociaż nie korzystam zbyt intensywnie - prawie 120 zł/rok to nie jest mało jeśli nie zarabia się na tym (lub nie służy jako wsparcie zarobkowej działalności) ale z drugiej strony to tylko kilka batoników / pączków / paczek ciastek (mnie akurat do słodkości ciągnie najbardziej) miesięcznie mniej do wszamania a korzyści nadal mi to rekompensują (+ marudzę czasem że zjadłbym coś pysznego)

Darmowy? Hmmm… najlepszy darmowy hosting to chyba www.cba.pl. Dlaczego? Tu masz listę:

* darmowe konto WWW w domenach cba.pl, c0.pl lub y0.pl (np. kowalski.cba.pl);

* konta pocztowe (np. jan@kowalski.cba.pl);

* obsługa Twojej domeny! (np. kowalski.pl) - jeśli masz własną domenę, możesz ją trzymać u nas!

* Twoja domena będzie w pełni funkcjonalna - DNS, poczta czy WWW;

* 25 skrzynek pocztowych i aliasów;

* nieograniczona ilość kont FTP;

* nieograniczona ilość subdomen;

* baza danych MySQL bez limitu wielkości!

* nieograniczony transfer miesięczny;

* aż 1 GB miejsca na Twoją stronę!;

* 2.5 GB miejsca na skrzynki pocztowe;

* PHP 5.2 oraz PHP 4.4 (rozszerzenie .php4);

* tryb safe mode wyłączony;

* dostępna funkcja mail();

* baza danych SQLite;

* dostęp do .htaccess;

* szczegółowe statystyki odwiedzin;

* automatyczna i natychmiastowa aktywacja konta;

* rozbudowany i funkcjonalny system do zarządzania swoim kontem (przykładowy zrzut z ekranu);

* skrypty z możliwością automatycznej instalacji;

* interfejs pocztowy przez WWW;

* interfejs do wysyłania plików na serwer (dostępny również zwykły FTP);

* możliwość zdefiniowania aliasu catchall, gdzie wszystkie maile wysyłane na daną domenę trafiają do jednej skrzynki;

* możliwość definiowania własnych stron błędów;

* wsparcie dla użytkownika na forum;

* maksymalny rozmiar pliku - 6 MB.

:smiley:

cba to dla mnie najgorszy hosting. Co chwilę pady, reklamy. Byłam tam dosyć długo to wiem, dlatego nie polecam. Jest wiele lepszych, szybszych i bez reklam hostingów z takimi samymi parametrami.

Znacie jakiś hosting (najlepiej nie polski, ale anglojęzyczny), gdzie jest możliwość posiadania większej ilości użytkowników do jednej bazy MySQL? I nie ma (lub są małe) ograniczenia wielkości pliku?

Ja polecam http://vooa.pl. Szybki i w miarę stabilny. Kontaktowałem się też z supportem i szybko odpowiedzieli. Myślę, że jak najbardziej na małą stronkę :wink:

vooa jest postawiony na byethoscie, a ten jest bardzo wolny. Poza tym vooa ma kilka takich samych stronek, tylko pod innym adresem.

Jak możesz to jak najdalej od hostingu darmowego. Ostatnio męczyłem się z cba i powiedziałem dosyć. Hosting darmowy, to największy badziew jaki wymyślono. Nawalone reklam. Wybrałem webd.pl i płace miesięcznie 6,99 zł na mój plan hostingowy. Mam na nim trzy strony joomla i naprawdę jestem zadowolony.

Nie każdy darmowy jest zły i ma reklamy, trzeba wiedzieć co wybrać kwirynusie. Nie wrzucaj do jednego worka wszystkich darmowych hostingów. Akurat z cba to gorzej trafić nie mogłeś. Płatne też do końca nie są takie dobre, wiem bo testowałam.

Tak, może masz i racje, tylko zależy jakie przeznaczenie jest takiego hostingu. Ja wykupowałem miejsce na serwerze i parkowałem jedną komercyjną domenę i podpinałem jeszcze dwie i tworzyłem trzy bazy MySQL żeby instalować dla trzech domen Joomlę. I dlatego zawsze będę polecał wybranie nawet najtańszego płatnego hostingu niż bezpłatny badziew. No ale jak ktoś potrzebuje tylko czysty HTML to pewnie, że darmowy będzie lepszy.