Jaki darmowy hosting wybrać?

ja mam strony postawione na e107 (sztuk 4) i chodzą mi bardzo dobrze na 2ap.pl

To jaki hosting polecacie na czysty HTML, żeby było jak najmniej reklam, a przynajmniej żeby nie było na samej górze nad logiem.

2ap.pl

Ok założyłem tam konto, wysłałem pliki przez FTP ale strona nie działa. Trzeba je umieścić w jakimś folderze?

Dodane 18.06.2010 (Pt) 0:27

Juz mam, trzeba było umiesici pliki w folderze home

tylko nie wykasuj tych innych plików jakie tam masz. Zostaw je.

Jeżeli ktoś poważnie myśli o swojej stronie to polecam zainwestować nawet w najtańszy hosting i jakąś domenę. Jeżeli to co stworzymy będzie kogokolwiek interesowało będzie można zarobić na hosting i domenę, nawet sprzedając linki.

No i kolega ma rację. Nigdy darmowy hosting. A dlaczego? A dlatego że:

utrzymują się z reklam

nie unowocześniają infrastruktury informatycznej bo nie mają na to kasy

darmowy hosting jest do bani.

Dla mnie jest ok. Cały czas uogólniasz i wrzucasz wszystko do jednego worka. Nie oceniaj wszystkich darmowych hostingów, tylko dlatego że ci z cba nie wyszło. Ja jestem bardziej zadowolona niż z płatnego.

Na 2ap.pl nie ma reklam…

Jak na razie to jestem zadowolony bo na yoyo reklamy mnie dobijały. Dzięki Karolinah :slight_smile:

A niby w jaki sposób można sprzedawać linki i komu ? Sory za lamerskie pytanie ale pierwsze słysze a strone mam już pół roku.

Ja nie narzekam, każdy będzie miał odmienne zdanie, jednak jak już pisałam nie należy generalizować co tutaj niestety jest często w tym wątku spotykane.

Karlinah, ja nie generalizuje, tylko stwierdzam fakt. Miałem do czynienia z prv i cba. W prv zjadło mi galerię zdjęć, a skontaktować się z administratorami graniczyło z cudem i się nie skontaktowałem. W cba skopiowanie plików joomla na swój serwer spowodowało że prawie wywaliłem laptopa przez okno. To trochę za dużo jak dla mnie. Poza tym full reklam, bo z czegoś muszą się utrzymywać.

Ja nie mówię, że każdy darmowy hosting jest zły, ale akurat ja się go wystrzegam i wszystkim również osobom, którym robiłem strony odradzałem wybór darmowego serwera. Poza tym propagacja domeny na serwer webd trwała nie całe 2 godziny, więc bardzo szybko.

No ale każdy wybiera to co lubi. Tylko nie zdziw się że twój 2ap.pl pewnego dnia zacznie zmieniać warunki bo nie będzie miał kasy na nowsze serwery czy łącza.

Nie mogę się z tym zgodzić.

Jakiś dłuższy czas temu założyłem sobie darmowy hosting na OVH.org (jak jeszcze oferowali darmowe konta; ok 2 lata temu) i była to wtedy chyba najlepsza oferta darmowego hostingu (spora powierzchnia; obsługa php - teraz to standard ale wtedy na innych darmowych jeszcze nie było obsługi php) i jestem z tego konta zadowolony, tym bardziej że jest to już znana firma i wiele poważnych serwisów jest na ich serwerach a ja jestem jednym ze szczęśliwych posiadaczy dobrego darmowego hostingu podczas gdy kont free nie oferują już od dawna.

To się wtedy będę martwić, a po co mam na zapas? No to 2 hostingi to nie wszystkie. Akurat wybrałeś sobie najgorsze, jak pisałam. Bo i mają reklamy i nie są technicznie tak bezawaryjne. Cba faktycznie można odradzać. Trzeba po prostu wiedzieć, gdzie i jak szukać darmowego a dobrego i bez reklam hostingu. Ja to potrafię :slight_smile: Byłam już na wielu, więc mam obeznanie.

Z darmowych hostingów to tylko 60free firmy ovh. Na większości pozostałych nie znasz dnia ani godziny kiedy twoja strona zniknie z sieci.

webpuls , Masz nieaktualne informacje, OVH zlikwidowało ofertę 60free jakiś rok może 2 temu.

Konta założone w ramach tej oferty nadal istnieją i są aktywne (jak już wcześniej napisałem sam jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z nich) ale zakładanie nowych darmowych kont jest już dawno zablokowane.

A ja się dziwiłam, dlaczego wszyscy zachwalają 60free, a od jakiegoś czasu nie pisze, gdzie tam konta założyć, choć mają one malutką pojemność.

No tak, usunęli mi konto na 2ap… Nie wiem dlaczego, miałem malutką strone, cała zajmowała troche ponad 200 KB. Nie ma nic za darmo (w tym przypadku bez reklam)

barszczu , powiem ci dlaczego, punkt 10 ich regulaminu:

Taki hosting to się do niczego nie nadaje - jak zabraknie im miejsca do rejestrowania nowych to skasują kilka starych kont i po problemie…

Scripter, piękny punkt regulaminu. Masz u nich stronę i pewnego dnia budzisz się i strony nie ma. No, ale karolinah powie Ci, że nie ma się co martwić na zapas i darmowy hosting jest super.

A co masz coś przeciwko temu, że jestem zadowolona? Każdy hosting ma taki punkt w regulaminie. Mnie się nigdy nie zdarzyło usunięcie strony, a mam je już ho ho i trochę lat. Nie generalizujcie, skąd zaraz takie podejrzane teorie bierzecie, że usuną komuś strony? A nawet jak nieaktualne to i co z tego, jak ktoś porzuci konto? Widzę, że znacie się lepiej niż sam admin 2ap.pl