Jaki darmowy hosting zdjęć?

Siemanko! :wink:
Ostatnio zacząłem się bawić w uploadowanie zdjęć, i chodzi o to - jaki polecacie hosting zdjęć za FREE?
Chciałbym by spełniał takie wymagania:

  • Był darmowy ;),
  • Miał maksymalny rozmiar zdjęcia tak do 50 MB (minimum 30 MB),
  • Był bez limitów czasu przechowywania zdjęcia (ewentualnie może mieć tak pięć lat :wink: )
  • Żeby miał taką jakby “opcję” udostępniania linku w formie: https://adres_serwera.domena/nazwa_zdjęcia_(ewentualnie ciąg cyfr losowych).png/jpg - wtedy mogę na forach bezpośrednio zdjęcie wklejać a nie link do niego.

Jest coś takiego? Pozdrawiam :wink:

Z tym będzie największy problem, więc jedyne co mi przychodzi do głowy to Google Drive / One Drive / Dropbox - https://www.mail-signatures.com/articles/direct-link-to-hosted-image/ tu masz instrukcję jak dobrać się do bezpośredniego linku do obrazka

Albo mega.nz

Niestety mega.nz nie daje takich linków jak powiedziałem A z tym limitem to może nawet być tak do 20 MB, najbardziej mi zależy na pozostałych funkcjach o których wspomniałem

Za darmo obawiam się że nic nie znajdziesz. Albo będzie limit na rozmiar pliku (20MB obrazek to wciąż bardzo dużo, rozmiary praktycznie surowego RAWa z aparatu), albo termin ważności albo jeszcze coś innego.

Może hosting na serwerze rozwiązałby problem? Tylko znowu, nie wiem na ile hotlinkowanie jest dopuszczalne na darmowych hostingach, a przy dużych plikach szybko uderzysz w limit transferu.

Tego pozbawiony jest VPS, ma też sporo miejsca, ale tu znowu pojawia się koszt miesięczny - te 25 zł trzeba byłoby zapłacić.

Jeśli masz szybki internet, hosting obrazków na Raspberry Pi mógłby też być do rozważenia.

W sumie też bym widział jakieś płatny hosting, a dodatkowo nie widzę szansy by “na forach bezpośrednio zdjęcie wklejać a nie link do niego.” Jak zaczniesz wrzucać w portfolio (?) zdjęcia po 50 MB, to Twój jeden post będzie ważył kilkaset mega, wiesz ile będzie się wczytywał?

Już raczej wrzucałbym linki do spakowanych zdjęć, a na forum tylko miniaturki… i wtedy Mega działa.

Tzn ja zrozumiałem że to są wymienne warunki, tzn. żeby dało się hotlinkować na forum np. wrzucony obrazek A.jpg który ma 300x400 px, a jednocześnie w tym samym serwisie wrzucić 30MB panoramę i też móc ją komuś wysłać jako bezpośredni link. Ale może coś źle zrozumiałem?

A Flickr? Nie sprawdzałem, ale może warto zajrzeć do nich?

Tylko tam też odpada customowa nazwa pliku (zdjęcia są numerowane po ID)
https://www.flickr.com/services/api/misc.urls.html

Hmmm. No rzeczywiście. Może fotosik? Polecacie?

Może regulaminik? Polecamy! :wink:

  1. W przypadku jeśli wykorzystanie Konta przez Użytkownika (zajętość dysku, transfer) przekroczy 10-krotność średniej zajętości i transferu liczonej z wszystkich Kont DIGITAL AVENUE może usunąć obrazki generujące nadmierny ruch zastępując je obrazkami z informacją o usunięciu obrazka z adresem serwisu www.fotosik.pl lub uzależnić dalsze świadczenie usługi od uregulowania przez Użytkownika opłaty uzasadnionej wielkością transferu i zajętością dysku lub spełnienia innych warunków, określonych przez DIGITAL AVENUE. W wypadku jeśli zamieszczony w Serwisie obrazek jest hotlinkowany (na innej stronie zamieszczono bezpośredni link do pliku graficznego, a nie strony html Serwisu) możliwość powyższa przysługuje DIGITAL AVENUE już po przekroczeniu 5-krotności średniego transferu. Użytkownikowi przysługuje uprawnienie dokonania wyboru spełnienia określonych przez DIGITAL AVENUE warunków lub uregulowania opłaty, po myśli zdania poprzedzającego w przypadku jeśli wykorzystanie Konta przez Użytkownika przekroczy 10 - krotność średniej zajętości i transferu lub 5 - krotności w odniesieniu do zdjęcia hotlinkowanego. O przekroczeniu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym Użytkownik zostanie powiadomiony drogą elektroniczną na wskazany przez Użytkownika adres e-mail wraz z wskazaniem wymaganej opłaty oraz warunków wymaganych do spełnienia w miejsce opłaty. Użytkownik jest zobligowany do zajęcia stanowiska w terminie 3 - dni od daty powiadomienia, po myśli zdania poprzedzającego. Brak reakcji Użytkownika w zakreślonym 3 - dniowy terminie uprawnia DIGITAL AVENUE do zaprzestania, z chwilą upływu przedmiotowego terminu, świadczenia usługi.
  1. W przypadku jeśli wykorzystanie Konta przez Użytkownika (zajętość dysku, transfer) przekroczy 50-krotność średniej zajętości i transferu liczonej z wszystkich Kont DIGITAL AVENUE może usunąć obrazki generujące nadmierny ruch w trybie natychmiastowym. DIGITAL AVENUE zapewnia, iż będzie korzystała z tego prawa jedynie w wypadku rażących naruszeń niniejszego punktu Regulaminu.

Dobra, biorę mega.nz, fotosik, ewentualnie inny dysk w chmurze, jak G Drive, OneDrive