Jaki darmowy klient poczty pod Win XP?


(Fosainen) #1

Windows Live czy Thunderbird ? Jakie są plusy i minusy tych dwóch programów ? Thunderbird w wersji 3.x ma beznadziejne okno wyszukiwania (okno z wynikiem).


(phx84lbn) #2

To zależy do czego.

Jesli sam klient poczty to polecam... OPERE (przegladarka, poczta, rss, inne)

A jeśli jeden oddzielnie do zarzadzania wieloma kontami to MS OUTLOOK z Office,a...


(system) #3

Dla WinXP systemowy Outlook Express jest zupełnie wystarczający.


(mikber18) #4

Osobiście zdecydowanie polecam Mozille zarówno Firefox (przeglądarka internetowa) jak i thunderbird (klient poczty e-mail)


(Łukash) #5

Lub gmail+gmail notifier ,google nie nawala,zawsze wyślesz,odbierzesz ,po formatowaniu wszystko masz itp


(kamil_w) #6

Ja również polecam klienta poczty z Opery - prosty, szybki i bez zbędnych funkcji. Jeśli masz kilka kont pocztowych to można pokazywać wszystkie maile ze wszystkich kont, maile z wybranego konta, z grupy kont, które sam tworzysz (np prywatne, służbowe, itp). Wyniki wyszukiwania są też normalnie przedstawione. Operę można też schować do ikonki w zasobniku i będzie sprawdzała pocztę w tle. Jedyne czego mi brakuje w operze to organizera, który by się synchronizował poprzez Opera Lite, ale cóż... wiem, że tej funkcji brakuje nie tylko mnie i wiem również, że problem braku organizera jest poruszany na forum opery od bardzo dawna.

Kiedyś próbowałem używać Firefoxa + Thunderbirda. Taka kombinacja sprawdzała się na stacjonarnym komputerze, ale na netbooku już nie. Oba programy działają na tego typu maszynach strasznie ociężale. Opera działa 4 razy lepiej - nie dość, że mamy przeglądarkę, która jest o wiele lżejsza od Firefoxa, to jeszcze nie musimy uruchamiać drugiego programu, jakim jest klient poczty.

EDIT:

Tak, ale nie zawsze masz dostęp do swoich maili (np gdy nie masz połączenia z internetem). Najwygodniejszym sposobem jest mimo wszelkich nowych wynalazków program kliencki do obsługi poczty.

A co do Gmaila, to sam korzystam i sobie chwalę, ale używam go poprzez klienta poczty z Opery i protokół IMAP z pobieraniem całej zawartości maili.


(Łukash) #7

kamil_w , No to Opera+GMail=Ideał :smiley:


(Le_mar) #8

+ należy zaptaszyć "pozostaw wiadomości na serwerze" :stuck_out_tongue:


(lukasz_n) #9

ja polecam thunderbird -> ciekawa alternatywa dla Outlook


(kamil_w) #10

Czytasz, co inni piszą? Napisałem, że używam IMAPa. Z twojego postu wnioskuję, że nigdy z tego protokołu nie korzystałeś. Najpierw poczytaj co to IMAP, a potem się wypowiadaj. W IMAPie nie ma czegoś takiego jak "Pozostaw kopie wiadomości na serwerze", bo wszystkie operacje w programie klienckim są jednocześnie operacjami na serwerze.