Jaki dekoder dvb-t wybrać

Witam. Potrzebuję taniego dekodera do naziemnej tel. cyfr. Moja babcia ma telewizor CRT z Eurozłączem więc nie potrzebuję żadnego z hd, hdmi czy usb, a najprostszy sprzęt :slight_smile: Mógłby ktoś coś polecić?

I jeszcze jedno pytanie: Czy dekoder podłącza sie tylko przez SCRAT? Bo widziałem że ludzie podłączają dekoder SCART’em i kablem RF

Scartem albo cinchami. Tunery nie mają wbudowanego modulatora, dlatego wyjście RF jest używane tylko do odbioru programów analogowych za pomocą głowicy telewizora.

Najtańsze, a przy tym rozsądne są produkty Wiwy (HD-50, HD-90 albo dowolna inna, ale w wersji “NEW”). Potem Fergusony, podobno pilot ma w nich lepszy zasięg.

No z tego co czytałem opinie Wiwy w internecie to ludzie pisali że wcale nie są takie dobre i teraz by nie kupili… Tną się, grzeją, gubią programy,obraz.

Tu się zgodzę.

Mam WIWA HD85.

To że się tną i gubią obraz to wina kabla i anteny. Sam będę kupował jakąś kierunkową i symetryzator lub wzmacniacz - wszystko nowe, bo na starej siatce i rozlatującym się kablu też mi się czasem tnie. Grzeje się jak każdy inny. Programów nie gubi. Potrafi się czasem zwiesić, ale dużo mniej niż poprzedni Ferguson. Ładnie dostosowuje format obrazu do formatu telewizora (CRT to większość 4:3). Nagrywa z TV, odtwarza multimedia - nie ma z tym problemu.

Z tanich możesz zwrócić jeszcze uwagę na MT4166, podłączany od tyłu pod euro, z dobrą głowicą, przyjemnym menu. Opinie też ma dobre i cenowo wypada tanio

MT4166 też szybko przełącza kanały :wink: