Jaki dekoder stb do telewizora hd ready?


(funbooster) #1

Witam

Posiadam plazmę samsunga 42" hd ready ( nie full hd), potrzebuje do niej dekodera stb. Za bardzo się na nich nie znam, czy ten dekoder będzie dobrym wyborem?

Pozdrawiam


(Mati Zmc) #2

Każdy dekoder będzie dla ciebie odpowiedni - oczywiście dekoder HD - po to by móc oglądać kanały HD - nie koniecznie musisz je oglądać w HD - wysokiej rozdzielczości, dekoder HD dlatego, że np telewizja X nadaje tylko w jakości HD - dekoder SD nie odbierze tego sygnału - przy dekoderze HD odbierzesz sygnał i możesz go oglądać albo w HD albo w "SD" - zależy od podłączenia dekoder z TV. Po podłączeniu dekodera z TV przy pomocy przewodu HDMI będziesz oglądał w jakości HD. Przewody typu eurozłącza, cincze - nie puszczą sygnału HD - będzie normalna jakość.


(Ascent) #3

Ja bym celował w Wiwa HD-90 lub Ferguson Ariva T65. Warto też poczytać opinie i propozycje na stronie Emitela: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36


(xyzzyx) #4

Do czynienia miałem z wieloma modelami, sam używam ten http://www.technisat.com/pl_PL/Viola-HD ... 139554832/ Nie można mu nic zarzucić. Jak wyżej koledzy piszą nada ci się każdy model, odradzałbym "wtyczkowy" włączany do gniazda EURO, raczej niepraktyczny w użytkowaniu.


(Kpc21) #5

Nie będzie zły, ale za dużo niższą cenę dostaniesz prawie identyczny Wiwa HD-90.


(xyzzyx) #6

-ja za Wiolę zapłaciłem bodajże 153zł. Wydaje mi się że to nie jest zła cena a odbiornik naprawdę niezły, ten który proponujesz też dobry, czyli wybór należy do kolegi :slight_smile: .