Jaki dobrać notebook lub komputer pod Win98?

Witajcie.

Mam nietypowy problem - do sterowania ploterem frezująco - grawerująco - tnącym muszę dobrać komputer najlepiej laptop (ze względu na mobilność komputer stacjonarny byłby dużym problemem) . Nowe nie są ponoć kompatybilne z systemem Win98 a tylko ten może sterować ww. ploterem. Nowe w tym sensie , że sprzedawane aktualnie i to zazwyczaj z Vistą lub XP.

Może ktoś mi pomóc i powiedzieć, jakich parametrów mam szukać by sprawnie pracować w Win98 ? Od czego to jest zależne? Może jakieś konkretne modele z Allegro lub jakiegoś sklepu internetowego? Proszę o pomoc lub wskazówki.

Pozdrawiam

napewno mozna w xp albo w viscie uzywac tego programu trzeba miec jakis pliczek ktory pozwala pracowac na xp

Niestety Win98 to już przerzytek i nikt obecnie nie prowadzi dla niego wsparcia. Jeżeli miałby to być jakiś używany laptop to napewno musiałby mieć ok. 40gb dysk pamięci ok 256 sdram i procesor jednordzeniowy. Natomiast Grzechuzioom, ma racje, obecnie każdy program z Win98 da się uruchomić pod XP (niekoniecznie pod Vistą ale pod XP na pewno). Po za tym istnieją jeszcze programy takie jak DOSBOX do symulowania ms-dos, albo programy wirtualizujące komputer jak Virtual PC 2007. Instaluje go Pani go pod Xp, lub Vistą i wewnątrz niego dopiero Win98.

IMHO laptop z Win98 nie będzie potrzebny, wystarczy tylko jakiś Pan np. z pogotowia komputerowego (z jakiegoś ogłoszenia), który to Pani wszystko skonfiguruje. Będzie mniej kłopotu i taniej.

PS. W programie takim jak Virtual PC może Pani dostosować parametry wirtualnego systemu tak, żeby ten działał poprawnie na nawet najnowszym laptopie (po prostu ogranicza Pani dostęp do procesora i pamięci). Po za tym ten program jest bezpłatny, tu podaje link do niego http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … al+PC+2007 .

W jednym może to być prawda. Taki ploter pewnie łączy się prze port rónoległy - często nieobecny w nowych laptopach. Więc tzreba szukać komputera z takim portem (chodzi o długi niebieski, dwużedowy port - jak do starych drukarek. W innym przypadku lepiej jednak robić to na Win XP)

Utrivv bije się w piersi o tym nie pomyslałem, ale czy przypadkiem nie ma jakiś przelotek do tego? Tj. z usb do lpt ? Bo sie nie oriętuję. Po za tym nie wiem czy Xp ma pełną obsługę tego portu :?

Edit

Są przejściówki więc nie musi być tego portu w kompie .

Oto przykladowe przejściówki http://www.nokaut.pl/szukaj/lpt-usb-adapter.html .