Jaki dobrać RAM?


(damize47) #1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki RAM dobrać dla mojej płyty głównej. Konkretnie chce zwiększyć ilość RAM z 2GB do 4GB. Wiem że będzie potrzebna specyfikacja mojej płyty głównej ale nie wiem jak to sprawdzić. Obecnie w komputerze siedzą dwie kości po 1GB każda Kingstona DDR2 ale konkretnie modelu nie znam. Jeśli będzie tak potrzeba to zajrzę do obudowy i dokładnie dowiem się jaki to RAM. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże, ponieważ nie znam się na tym i nie chce niczego popsuć. 


(system) #2

Jaka to płyta główna? Firma i model?


(zygi100) #3

Wgraj Everes lub Aida z dorychprogramów i tam znajdziesz w opcjach płyty głównej bardzo dokładne parametry o swojej pamieci.

Spisać dane i kupić taką samą.Komputer rozbierać do wymiany pamieci.No chyba że nie biędzie danych o twojej pamięci w tych programach.

Pozdrawiam.


(Atronics) #4

pobierz sobie ten programik (pobieraj z prawej str. linki bezpośrednie)

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html


(Cedar) #5

Twoja wypowiedź jest w stylu: “wiem, że nic nie wiem”, więc nie wypisuj tego typu “porad”, które mogą go wpędzić w niepotrzebne koszty. Co zrobisz jeśli jego płyta posiada tylko dwa gniazda na pamięć RAM a aba już ma zajęte?

Everest jest od dawna nierozwijany i w wersji darmowej nie pokazuje np. typu płyty głównej.

Komputera w przeważających przypadkach nie trzeba “rozbierać” do wymiany pamięci wystarczy zdjąć część obudowy.

 

damize47

 Dokładna specyfikacja komputera - uruchom program Speccy poczekaj aż przeanalizuje komputer, następnie z menu “Plik” tego programu wybierz “Opublikuj zrzut” -> “Skopiuj do schowka” i wklej tu, na Forum zawartość schowka.


(damize47) #6

 

Link: http://speccy.piriform.com/results/nU06LB8ln8Puhe4EwQ3Ah7p


(system) #7

Możesz dokupić i zamontować w czarne lub żółte gniazda (zależy, które masz już zajęte) na przykład dwie takie: http://www.morele.net/pamiec-kingston-ddr2-1gb-800mhz-cl6-kvr800d2n6-1g-156451/ Będziesz miał razem 4 GB.


(Cedar) #8

Dodam od siebie - jednak przy obecnie używanym systemie będziez miał dostęp do około 3,25 - 3,5GB pamięci i nie da rady więcej. Aby to zmienić należy zainstalować system w wersji 64bit


(damize47) #9

Okej. Dzięki za wszystko!  Miłego dnia :slight_smile: