Jaki dobrać router do neti?


(funbooster) #1

Witam

Jaki wybrać router do internetu netii (1 mb/s) oraz karte wi-fi do komputera USB. Cena w granicach 280 zł. Z góry dzięki za propozycje.


(Wiedzainternet) #2

Przede wszystkim musi być z Anexem B - TP link ew Linksys Linksys WAG54G2-E1 ADSL2+ Gateway Wless-G Annex B. Karta Wifi USB to Linksys WUSB54GC-EU Wireless-G Compact USB Card, ten Linksys nie ma możliwości zmiany anteny na większą, antenę ma wbudowaną, jeśli nie zamierzasz zwiększać zasięgu to router może być. Polecam TP-Link ma wymienną antenę. Inna karta USB warto zwrócić uwagę na Asmaxa. W tej chwili routerów jest tyle że trudno wybrać. Warto poczytać opinie użytkowników w sklepach online.


(Tompyk) #3

Z tym aneksem B trzeba uważać, gdyż czasami niby sieć Netti ale używa ona aneksu A. Najlepiej się zapytać o to w Netii jaki sprzęt byś musiał posiadać z którym aneksem.


(Wiedzainternet) #4

Jeśli Netia świadczy usługę na linii TP wtedy aneks A, jeśli sieć szkieletowa jest w Netii wtedy Aneks B, jednak warto zastosować się też do rady poprzednika, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki to jest Aneks. Konsultanci techniczni na infolinii Netii powinni też to wiedzieć.


(funbooster) #5

Dzieki za pomoc. Kupiłem router NETGEAR.