Jaki dobrać zasilacz?

(Cinek940) #1

Witam, 

ale wpadła mi w ręce grafika która do niego pasuje, więc chciałem go doposarzyć.

(JNJN) #2

Kup z Allegro Fortrona lub Deltę 300/350W i wystarczy - sprawdź tylko na płycie wtyczkę zasilania,bo chyba potrzebna 20 pinowa lub kup 24-pin z rozłączaną kostką 4-pin.

I trzeba szukać,bo może być problem z micro ATX?

A to czasem nie jakiś firmowy komp IBM,Dell?

(Ja$) #3

Kolego tak na szybko: Celeron 2,8 - TDP 80W, GeForce 6600GT - TDP 50W, reszta podzespołów max. ~40W, razem 170W. Z tego wynika, że sprawny zasilacz 300W powinien sobie z tym zestawem "poradzić". 

(Walkiria 84) #4

przy tym mocniejszym zasilaczu jaki masz (300W) nie powinno być problemu by komputer się uruchomił. czy karta wymaga dodatkowego zasilania? czy bios sygnalizuje jakiś błąd czy też komputer w ogóle "nie wstaje"?

(Cinek940) #5

tak, karta musi mieć podłączone dodatkowo zasilanie. 

(Ja$) #6

Komputer przy rozruchu pobiera przez chwilę dużo większy prąd (szczególnie z linii 12V), niż podczas normalnej pracy, Może tak się  zdarzyć, że niemarkowy zasilacz mimo deklarowanej sporej mocy, która wystarczyłaby do stabilnej pracy komputera nie wystarcza do jego rozruchu - świadczy to o mało wydajnej linii 12V.  

(Cinek940) #7

Dobra, żeby niepotrzebnie nie wywalić pieniędzy (micro atx nie tanie), pożyczę jutro jakiś mocny zasilacz i sprawdzę czy wszystko wstanie. Dam znać, jak będę wiedział co i jak.