Jaki dobrać zasilacz?

Witam, 

ale wpadła mi w ręce grafika która do niego pasuje, więc chciałem go doposarzyć.

Kup z Allegro Fortrona lub Deltę 300/350W i wystarczy - sprawdź tylko na płycie wtyczkę zasilania,bo chyba potrzebna 20 pinowa lub kup 24-pin z rozłączaną kostką 4-pin.

 

I trzeba szukać,bo może być problem z micro ATX?

 

A to czasem nie jakiś firmowy komp IBM,Dell?

Kolego tak na szybko: Celeron 2,8 - TDP 80W, GeForce 6600GT - TDP 50W, reszta podzespołów max. ~40W, razem 170W. Z tego wynika, że sprawny zasilacz 300W powinien sobie z tym zestawem “poradzić”. 

przy tym mocniejszym zasilaczu jaki masz (300W) nie powinno być problemu by komputer się uruchomił. czy karta wymaga dodatkowego zasilania? czy bios sygnalizuje jakiś błąd czy też komputer w ogóle “nie wstaje”?

tak, karta musi mieć podłączone dodatkowo zasilanie. 

Komputer przy rozruchu pobiera przez chwilę dużo większy prąd (szczególnie z linii 12V), niż podczas normalnej pracy, Może tak się  zdarzyć, że niemarkowy zasilacz mimo deklarowanej sporej mocy, która wystarczyłaby do stabilnej pracy komputera nie wystarcza do jego rozruchu - świadczy to o mało wydajnej linii 12V.  

Dobra, żeby niepotrzebnie nie wywalić pieniędzy (micro atx nie tanie), pożyczę jutro jakiś mocny zasilacz i sprawdzę czy wszystko wstanie. Dam znać, jak będę wiedział co i jak.