Jaki dobry kabel do przedłużenia usb?

Potrzebuję dobry przedłużacz usb +7m. Będzie on podłączony komp-router, więc będzie przez niego przechodził transfer download i upload internetu. Co możecie mi polecić? :slight_smile:

A po co Ci 7metrów? Nie lepiej postawić router koło kompa?

btw. http://www.allegro.pl/item349503307_prz … f_vat.html

Nie ma takich dlugich kabli usb

Dałem link do 5 metrowego.

Zawsze można kupić dwa i połączyć przejściówką :slight_smile:

Nie mam możliwości postawienia routera akurat przy tym kompie do którego chcę podpiąć neta… Ale chyba coś takiego będzie lepsze: http://www.allegro.pl/item349023005_naj … am_az.html

… i masz rację

o ile się nie myle nie moźna używać tak długich kablów USB bo są za duże straty sygnału. Nie możesz podłaczyć tego routera zwykłą skrętką do koma??

Czyli?

hehe, cytat z tej pierwszej aukcji

a co do tematu to nie wiem czy taki długi kabel (2x5m) będzie działał prawidłowo

No to takie coś chyba(?) się nada http://www.allegro.pl/item349023005_naj … am_az.html . Tylko będę musiał kombinować żeby 5m wystarczyło…

O co chodzi z tym czyli?? O to że kabel USB nie może być za długi bo nie działa prawidłowo, czy o to żeby połączyć kompa z ruterem skrętką?? (Skrętka - patrz kabel sieciowy z końcówkami RJ-45)

No tak tak… mam neo i router z modemem ADSL. Do routera idzie kabel od telefonu i potem do routera są takie wejścia:

http://www1.speedyshare.com/data/202340 … lmodem.jpg

i jak jest ten kabel po prawej to on ma drugą końcówkę USB i właśnie do niej chcę podpiąć przedłużacz żeby doprowadzić neta do kompa oddalonego o jakieś 5m. No chyba, że w TP można kupić taki długi kabel bezpośredni router-komp…

Po pierwsze wprowadzasz nas w błąd - ponieważ mi to wygląda na zwykły modem ADSL, a nie ruter. A co z tym idzie - proponuje podpiąć go na tym zwykłym kablu USB, ktory dostałeś w zestawie, a kupić dłuższy kabel telefoniczny, który może o wiele większą długość.

Co za różnica… na razie to jest zwykły modem ale jutro idę po routera… miejsca routera nie mogę zmienić bo będzie on rozdzielał neta na 3kompy no i w tym miejscu co stoi to ledwo wystarcza długość kabla router-komp. Drugi komp sie będzie łączył przez wifi a ja do swojego kompa chcę doprowadzić neta kablem ale ten co dają w neo jest za krótki! Chyba, że da się kupić jakiś dłuższy… Jeśli nie to będę musiał kupić ten przedłużacz USB. Miejsca routera nie będę mógł zmienić :frowning:

O ile dabrze pamiętam to LiveBox ma wyjścia na skrętkę (RJ45), więc zamiast USB proponuje tego typu kablem podłączyć te dwa kompy. Ten kabel kupisz w każdym sklepie komputerowym - tylko pamiętaj żeby powiedzieć że do podłączenia kompa z ruterem - to wtedy Ci go od razu zacisną.

Nie mam zamiaru brać Liveboxa :slight_smile: