Jaki dobry kurs PHP, Mysql, CSS, JQuerry, WebDesign?

Witam. Mam w domu książki z serii Ćwiczenia praktyczne (wyd. Helion) czyli PHP5 oraz druga Tworzenie stron WWW lecz jest w nich dość mało opisane i są to podstawy.

Poszukuję darmowych kursów i poradników do wszystkiego co w tytule. Jakiś Fajny kurs o Tworzeniu Designu stron przy użyciu HTML5+CSS+Jquerry plus oczywiście kurs Jquerry itp. Umiem posługiwać się HTML, CSS, trochę PHP i MysQL lecz nie wystarcza to do projektowania profesionalnych stron. Kurs Photoshop dla Webmasterów też mile widziany. 

Raczej ciężko dostać zaawansowany kurs PHP, MySQL i innych które wymieniłeś. Najlepiej gdybyś sobie zaprojektować na kartce coś i przeniósł to z kartki na przeglądarkę - to w kwestii HTML5, CSS3 oraz JQuery.

 

Co do PHP i MySQL spróbuj napisać jakiś prosty framework MVC np. Dużo rzeczy będziesz musiał tam użyć a co za tym idzie czegoś się nauczysz. To moje zdanie.

Na kartce to powstaje wiele :] Brak mi wiedzy jak niektóe rzeczy przelać na CSS a o Jquerry nie wiem dosłownie nic dlatego szukam kursu. 

 

Z PHP znam podstawy które był mi potrzebne przy edycji szablonów Wordpress. o MVC tylko słyszałem :stuck_out_tongue:

 

A dlaczego nie możesz próbować zrobić własnej wersji jakiejś aplikacji/strony którą używasz. Stawiasz sobie jakiś cel (jakieś ograniczenia) i kombinujesz jak to osiągnąć. MySQL - przechowywanie danych, PHP - dostęp do tych danych, HTML/CSS wygląda, jQuery - aktualizacja strony w sposób asynchroniczny (xml, json). Generalnie każdy kurs prowadzony jest o jakiś temat przewodni, a to sklep, a to strona osobista. MVC to całkiem fajna technologia która zmusi cię by zabrać się za problem kompleksowo.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Właśnie zabieram sie za zrobienie Szablonu WordPress od podstaw. Zamierzam gmerać po internecie, kombinować, modyfikować i to zrobić.

jeśli o MVC to polecam framework kohana, super sprawa. jeśli chodzi o naukę to musisz przekopywać google, jest tego naprawdę dużo, ja tak sie uczyłem. Na książki nie marnuj kasy :slight_smile:

W kohane nie ma co się już bawić, ten projekt umarł dobre pół roku temu. Dla początkujących w PHP polecany jest Slim oraz Laravel, potem można przejść na Symfony2. Jeśli zaś chodzi o poradniki: http://www.codecademy.com/. Całkiem dobre do opanowania podstaw, potem to już tylko dokumentacja. Dobre jest też codeschool, aczkolwiek płatne (ale można znaleźć w sieci np. 2 days hall pass).