Jaki dobry laptop?

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie.
Przychodzę do was z problemem, szykuje mi się wyjazd z uczelni za granicę i potrzebuję kupić laptopa. Do tej pory działam na stacjonarnym komputerze, z którego jestem bardzo zadowolona, ale jego przecież nie spakuję do walizki i nie wezmę do samolotu.
Budżet mam niewielki, więc wybór padł na używany laptop, może poleasingowy.
Na laptopie będę robiła głównie proste prezentacje, pisała dużo tekstu, oglądała filmy we full hd. Zależy mi głównie na wymiarach do 13-14 cali, dysku twardym o pojemności 500GB, bluetooth i dobrym ekranie. Laptop będzie mi służył rok.
Budżet jaki mam to 800zł.
Czy jesteście w stanie mi coś doradzić czy w tych pieniądzach raczej nic nie ma?
Pozdrawiam
Magda.

Rozejrzyj się za używanymi komputerami marki DELL z serii LATITUDE. Są to naprawdę dobre maszyny, a do tego bardzo często spotykane w ofertach po-leasingowych. Kupując upewnij się, że bateria trzyma przynajmniej godzinę (choć w tych komputerach nie spotkałem problemów z baterią).

Jakieś konkretnie modele polecasz? Jestem zielona w tym kwestiach.

Do ośmiuset zł da się coś konkretnego kupić wiem bo sprzedałem miesiąc temu laptopa z roczną gwarancją za 700. Trzeba szukać może olx i odbiór twarzą w twarz…

Dell Latitude E5430

Przejdź na stronę sklepu AMSO - tam jest bardzo szeroka oferta komputerów po-leasingowych. Możesz dostosować swoje preferencje i zawęzić poszukiwania. Od siebie dodam, że już jakiś czas kupuję od nich komputery po-leasingowe i nigdy nie miałem z nimi problemów. Aktualnie jestem użytkownikiem komputera DELL Precision za niemałe pieniądze i nie żałuję ani jednego grosza, który tam wydałem. Unikałbym natomiast aukcji allegro, na których można spotkać ładne zdjęcia i… zalane komputery.

1 polubienie

E5530

Potwierdzam Dell E5530

Ze swojej strony polecam sprawdzić Lenovo a w szczególności serię Thinkpad. Dobre wykonanie i zmieścisz się w założonym budżecie. Z della sprawdziłbym np. model -latitude e5420. Sprawdz również oferte sklepów typu sferis/komuteronik gdzie często są ofert fabrycznie re-fabrykowanych sprzętów w dobrej cenie.

Stare dobre thinkpady T530