Jaki dobry pendrive 8gb z zapisem powyżej 25 mb


(Bebok_2) #1

Poszukuje pendriva z dobrej firmy np. pqi, kingston, toshiba i tp. o pojemności min. 8gb i z jak największym zapisem w cenie do 50zł. Bedę go używał do nagrań pvr z dekodera stb, więc musi mieć szybki zapis. Obecnie używam pgi 4 gb i na testach wyciąga 23 mb/sek w specyfikacji ma 15mb, ten, którego szukam powinien być nieco szybszy. Co możecie polecić?


(MrBeckham666) #2

http://www.morele.net/pendrive-a-data-s ... wy-429997/

8 GB szybkiego raczej się nie zajdzie generalnie jak pendrive ma wiekszą pojemność to również jest szybszy dlatego minimum 16 gb bedzie miał predkośc taką jakiej oczekujesz;]


(Jaro070) #3

Maksymalna prędkość zapisu USB 2.0 to 25-30 MB/s (via http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus)


(Kpc21) #4

Patriot Xporter - nie wiem, jak szybki ma zapis, ale z używaniem go do PVR-u na tunerze DVB-T nie ma najmniejszego problemu. Trochę może denerwować jeśli tuner ma port USB jedynie z przodu, bo ten Patriot ma jasną niebieską diodę sygnalizującą zapis/odczyt.


(floyd) #5

Dla jednych ta świecąca dioda jest to wadą, a dla innych, jak np. dla mnie jest zaletą bo jeżeli dioda nie świeci, to znaczy, że mogę bezpiecznie wyjąć pendrive z portu USB i nie będzie żadnych utraconych danych przy zapisie.


(Jaro070) #6

@Bebok_2

Jakie Ty filmy nagrywasz, że ich birate to ponad 15 MB/s? 8 GB styknie na kilkanaście minut filmu. Obstawiam, że dekoder ma słabej jakości kontroler USB lub niedopracowane oprogramowanie.


(Kpc21) #7

Zgoda, ale w tym celu nie musi świecić tak jasno. Jeśli tuner ma gniazdo z przodu - jak najbardziej jest to wada.

Tak jasne świecenie diody byłoby zaletą, gdyby tuner stał w pełnym słońcu, ale wtedy ciężko byłoby oglądać telewizję. No i nie słyszałem o nikim, kto wystawiałby telewizor na słońce.