Jaki dobry zasilacz za rozsądną cene (300zł?)

Witam poszukuje zasilacza pod poniższy zestaw, czytałem listę polecanych zasilaczy, ale w ogóle się na tym nie znam.

Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz

Memory: 3326MB RAM

Hard Drive: SAMSUNG 640 GB + WD 160GB

Video Card: NVIDIA GeForce 9500 GT + cooler z AMD Sempron

Sound Card: C-Media CMI8738-LX

Motherboard: GIGABYTE S-Series EP43-S3L

Computer Case: Mercury KM-86

Nie wiem ile trzeba wydać za porządny zasilacz, ostatnio dałem sobie wcisnąć Logic’a za 200zł, więc teraz pytam.

Grafikę za niedługo chce zmienić na coś mocniejszego więc chciałbym mieć trochę zapasu.

To ładnie cię skroili, wcale nie musisz wydawać 300zł, chyba że planujesz rozbudowę kompa

Jak do 300 zł może być ten http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modx … em-209575/

Albo http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core … oem-379507

Ja zaproponuje bardzo dobry modularny zasilacz Thermaltake Smart 550W, wg mnie bardziej opłacalny zakup niż ww.

Za chwile przelinkujecie mi cała listę polecanych, mógł mi ktoś mniej więcej powiedzieć o co tu chodzi? Jaką przewagę ma ten Themaltake, poza tymi 50W, co znaczy ze jest modularny?

Znaczy to, że niepotrzebne przewody możesz od niego odłączyć.

A właśnie zapomniałem wpisać do specyfikacji napędu (DVD-RW) i tego ze jeden dysk jest na ATA, a drugi na SATA, ale polecony przez igrek’a OCZ wydoli przy nowej karcie graficznej, czy lepiej dopłacić 30zł za wersje 600W? A jeszcze kiedyś na tym forum pisaliście w wątku o karcie graficznej, że zasilacz powinien mieć więcej jak 32A na linii 12V, ale tu liczy się suma wszystkich linii czy powinien tyle mieć na jednej?

nie musisz się martwić każdy z zasilaczy wyżej podanych starczy np xfx ma 528W na lini 12V nawet jak zmienisz kartę to pewnie połowy jego mocy nie wykorzystasz :smiley:

W kwestii opłacalności polecam serię OCZ ZS - np. 550W za 209 zł.

Wszystkie zasilacze, które tutaj zostały polecone starczą z dużym zapasem - HD6950 + i5-2500K i OC ciągną takie zasilacze bez żadnego problemu, więc dlaczego twój słabszy zestaw miałby ubić takie PSU :wink:

Osobiście najpierw bym się zainteresował Thermaltakem polecanym wcześniej, potem XFX’em a na sam koniec OCZ :slight_smile: