Jaki dodatek do blokawania reklam jest skuteczny?

Coraz więcej stron wykrywa dodatki do blokowania stron i je zwalcza. Stąd moje pytanie co doinstalować do firefoxa abym skutecznie blokował reklamy i wykrywanie programów blokujących reklamy przez strony.

Adguard Adbloker z tym najlepiej sobie radzi, ma mnóstwo filtrów do elementów irytujących.

1 polubienie

Dodaj sobie poprostu dodatkowe listy:
https://www.certyficate.it/adblock/
Warto też zablokować raporty CSP, przez nie też często wykrywany jest adblock.
Generalnie na zasadzie kotka myszki to działa. Czasami warto dla pewnych elementów przepuścić ruch, bo tak też weryfikowane jest, czy używa się adblocka.

To raczej nie pomoże na “wykrywanie programów blokujących reklamy przez strony”.

Nie mam pojęcia do czego się przyczepiłeś? Są sposoby na przeglądanie stron bez reklam i równoczesne obejście zabezpieczeń stron… więc tak można obchodzić mechanizmy “wykrywania programów blokujących reklamy przez strony”.

Ja osobiście używam Nano AdBlocker + Nano Defender. Nie oglądam reklam i wchodzę wszędzie (tyle, że ze mnie słaby przykład bo nie interesują mnie strony typu Onet, Facebook, WP i inne takie…)

Bodajże najagresywniej z AdBlockam’i walczy FilmWEB i tam wchodzę bez problemu.

To nie jest kwestia dodatku, tylko filtrów. W uBlock odpowiedzialne za to są np te:
image

https://github.com/olegwukr/polish-privacy-filters

…zdaję sobie z tego sprawę. Sam nie napisałem, że mój wybór jedynym słusznym. Większość narzędzi w rękach ogarniętego usera spełni swoją funkcję.
Dziwi mnie zamykanie ust pytającego.

CzaruśJulian przyczepił się jakby to się to wzajemnie wykluczało.

To nie tyko kwestia filtrów ja wole Adguarda bo jest zainstalowany po za przeglądarką,a nie jako dodatek co cześć stron nie odczyta że mam zainstalowany dodatek do przeglądarki…

Kolejną sprawą jest umatrix dzięki czemu moge blokować toksyczne skrypty przez co nie dojdzie do danej interakcji. Tylko to już trzeba ręcznie ustawiać :slight_smile:

…jeden woli ogórki drugi ogrodnika córki. Dyskusja podobna do tej, która przeglądarka lepsza. Chrome czy Firefox. Może wiarygodny test? Porównanie? (tylko błagam Cię nie posiłkuj się marketingowymi nazwami. Miarodajne - ile zablokował pierwszy, a ile zablokował drugi program…)Bo inaczej to tylko dyskusja o gustach, a o gustach się NIE rozmawia. Gust jak tyłek - każdy ma swój.

1 polubienie